شهریور 13, 1401 07:47 Asia/Tehran [Updated: شهریور 13, 1401 09:15 Asia/Tehran]

تبریز- ایران‌پرس: بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی قطعات یدکی خودرو با هدف نمایش توانمندی شرکت‌های داخلی در زمینه تولید انواع قطعات خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌‎های بین‌المللی تبریز برگزار شد. 

جدیدترین نوآوری‌های صنعت قطعات خودرو مانند سنسور اکسیژن خودرو، مبدل کاتالیستی دانش‌بنیان و تولید دیگر قطعات خودرو با ظرفیت صادرات در نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو تبریز به نمایش گذاشته شد.  
اسداللهی، مدیر فروش یک شرکت‌ تولیدکننده قطعات خودرو در گفت و گو با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت، این شرکت پمپ، واتر پمپ، شمع موتور و لنت تولید می‌کند و به‌عنوان بزرگترین تولید کننده واتر پمپ در ایران شناخته می‌شود و بیشتر محصولات خود را به روسیه، عراق، سوریه، گرجستان و اکراین صادر می‌کند. 
تولیدکنندگان ایرانی قطعات خودرو در زمینه انواع گیربکس، صفحه دیسک و کلاچ، انواع تسمه، سیستم تعلیق خودرو، بلبرینگ، قطعات جلوبندی، بدنه خودرو، اگزوز، روغن موتور و سایر قطعات مرتبط با صنعت خودروسازی در نمایشگاه تبریز حضور فعال داشتند. 
نماینده نخستین شرکت تولید کننده سنسور اکسیژن خودرو در ایران هم در گفت و گو با خبرنگار ایران‌پرس در تبریز گفت، به سبب تحریم‌ها و مشکل ورود این قطعه خودرو به ایران، این شرکت موفق به تولید سنسور اکسیژن خودرو شده است.
این قطعه نخستین بار در ایران تولید می‌شود و در این زمینه، خودکفایی به دست آمده است که برای صنعت خودروسازی ایران اتفاق بسیار خوبی است.
قنبری، مدیر فروش یک شرکت فعال در زمینه تولید انواع محصولات شیمیایی ازجمله روغن موتور، روغن ترمز، ضدیخ و دیگر محصولات، در گفت و گو‌ با خبرنگار ایران‌پرس گفت، این شرکت با توانایی تولید 100 نوع محصول یکی از فعال‌ترین شرکت‌های ایران در زمینه تولید محصولات شیمیایی خودرو است.
به گفته این مسئول شرکت تولیدی، 40 درصد تولید این شرکت تولید کننده مواد شیمیایی به افغانسان، ترکمنسان، ارمنستان، سوریه و عراق صادرات می‌شود و 60 درصد دیگر تولید در ایران مصرف می‌شود. 
بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی قطعات خودرو به‌مدت چهار روز 31 اوت تا پایان روز سوم سپتامبر 2022 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار شد. فعالان اقصادی و نمایندگان شرکت‌های مختلف خودروسازی از این نمایشگاه استقبال خوبی کردند.

112

بیشتر بخوانید:

تصاویری از نمایش توانمندی صادارت در نمایشگاه قطعات خودرو تبریز 

کلیدواژه