شهریور 31, 1401 12:16 Asia/Tehran [Updated: مهر 08, 1401 20:40 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در پاسخ به ایران پرس خبر از رزمایش مشترک دریایی با حضور ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند در پاییز امسال خبر داد و گفت: احتمالاً کشورهای پاکستان، عمان و چند کشور دیگر نیز در این رزمایش حضور خواهند داشت.

تهران- ایران پرس: آئین رژه ۳۱شهریور نیروهای مسلح، به‌ مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس در تهران در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و در سایر مراکز استان‌های کشور با حضور فرماندهان و مسئولان عالی‌رتبه کشوری و لشکری برگزار شد. 

محمدحسین باقری گفت: وزارت دفاع و نیروهای مسلح تفاهم نامه های خوبی در حوزه های مختلف اعم از انتقال تجربه، آموزش، تجهیزات، و رزمایش های مشترک را با کشورها امضا کرده اند، که همه این ها نشان از گسترش همکاری و روابط دوستانه ایران با کشورهای منطقه و جهان است.  
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: به حمد الله مرزهای زمینی و هوایی ما در امنیت کامل است، در مرزهای خشکی، و آب های سرزمینی و انحصاری- اقتصادی خود از مرزها و منافع کشور دفاع میکنیم.

وی در ادامه افزود: در آب های آزاد برای مقابله با دزدی دریایی و امنیت تجاری، شناورها و نفت کش های نیروهای دریایی فعال هستند.
باقری در خاتمه بیان کرد: برای دیپلماسی دفاعی خود با بسیاری از کشورهای همسایه و منطقه روند گسترشی داریم.113

بیشتر بخوانید:

رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس| پخش زنده از ایران پرس

هشدار صریح سرلشکر باقری نسبت به هرگونه ناامنی و تغییرات مرزی پیرامون ایران

کلیدواژه