مهر 01, 1401 21:52 Asia/Tehran [Updated: مهر 02, 1401 18:02 Asia/Tehran]
  • امیرعبداللهیان و الکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش
    امیرعبداللهیان و الکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست های جداگانه با همتایان اتریشی و برزیلی خود آخرین تحولات امنیتی و سیاسی بین المللی را بررسی کرد.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران پس از سفر به نیویورک برای حضور در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عصر امروز (جمعه) وارد تهران شد.

رئیسی پس از شرکت و سخنرانی در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شرکت و سخنرانی در اجلاس تحول آموزش در سازمان یونسکو، دیدار با برخی رهبران ادیان، دیدار با متخصصان و کارشناسان سیاست خارجی آمریکا، دیدار با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی، برگزاری نشست مطبوعاتی و دیدار با ایرانیان مقیم این کشور صبح امروز (جمعه) نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان که همراه سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری برای شرکت در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، همچنان در این شهر به سر می برد، تا دیپلماسی فعال دولت سیزدهم را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزیر خارجه ایران در تداوم دیدارهای دو جانبه خود روز جمعه با «الکساندر شالنبرگ» وزیر خارجه اتریش درباره برجام و مسائل دو جانبه و بین المللی گفت وگو کرد.

همچنین امیرعبداللهیان و «کارلوس آلبرتو فرانکو فرانسا» وزیر خارجه برزیل طی نشستی مسائل دو جانبه و بین المللی را مورد بررسی قرار دادند.

امیرعبداللهیان قرار است همچنین با دیگر همتایان خود در کشورهای مختلف جهان دیدار و گفت وگو کند.

117

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: ایران برای تحقق یک توافق خوب و پایدار آمادگی دارد

دیدارهای دیپلماتیک امیرعبداللهیان در نیویورک

دیدار وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان در نیویورک

کلیدواژه