آبان 29, 1401 14:51 Asia/Tehran [Updated: آبان 30, 1401 08:21 Asia/Tehran]
  • همکاری رسانه‌ای ایران پرس و معاونت برون مرزی با ستاد فناوری نانو تقویت می‌شود

تهران- ایران پرس: جمعی از مدیران و کارکنان خبرگزاری ایران پرس و معاونت برون مرزی صبح امروز یکشنبه از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بازدید کردند.

ستاد ویژهٔ توسعهٔ فناوری نانو در ایران در سال ۱۳۸۲، به دستور رئیس جمهور وقت در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وقت تشکیل شد. وظیفهٔ اصلی این ستاد، تعیین مسیر حرکت و اولویت‌های ملی کشور، رفع موانع در زمان اجرا و خدمت‌رسانی به بخش‌های اجرایی (خصوصی و دولتی) برای توسعهٔ فناوری نانو است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در بازدید مدیران معاونت برون مرزی از نمایشگاه دائم محصولات نانو، محمدباقری مطلق رئیس گروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد نانو، در توضیحات مبسوطی روند تشکیل ستاد و فعالیت های آن را برشمرد.

به گفته باقری، تعداد مقالات علمی ایران در حوزه نانو به بیش از 12 هزار مقاله رسیده است و بر این اساس کشورمان بعد از چین، امریکا و هند رتبه چهارم دنیا را در زمینه تولید علمی نانو دارد.

همچنین تا پایان سال 2021 میلادی، شمار 307 اختراع ایرانی مرتبط با حوزه نانو در امریکا و اروپا ثبت شده است.

ازسوی دیگر در زمینه اقتصادی و تجاری سازی محصولات نانو نیز، حجم فروش تولید محصولات داخلی نانو از سال 1392 تا 1399 بیش از 140 برابر رشد داشته است.

در ادامه این بازدید مهدی کدخدایی، مدیر ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، بخشی از نمونه محصولات موجود در نمایشگاه دائمی ستاد را برای مدیران ایران پرس و برون مرزی معرفی کرد.

همکاری رسانه ای ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با خبرگزاری ایران پرس و بخش های مختلف معاونت برون مرزی با دارا بودن شبکه ها، رادیوها و وب سایت های متعدد به زبان های مختلف و با قابلیت پخش در اقصی نقاط دنیا، جهت معرفی دانش نانو در ایران و نیز محصولات نانوتکنولوژی به طور جدی در این بازدید مورد تاکید طرف ها قرار گرفت.

113

بیشتر بخوانید:

فناوری نانو؛ موتور پیشرفت علمی و صنعتی ایران 

نمایشگاه فناوری‌ نانو در قاب لنز ایران پرس

افتتاح سیزدهمین نمایشگاه فناوری نانو 1401 در تهران

کلیدواژه