اسفند 27, 1401 17:10 Asia/Tehran [Updated: اسفند 27, 1401 20:00 Asia/Tehran]
  • صدور حکم اعدام برای دو تن از عاملین حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع)

شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، حکم اعدام را برای دو تن از عاملین حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) صادر کرد.

با اتمام رسیدگی به پرونده عاملین حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) و در مهلت قانونی، احکام مجازات متهمین این پرونده در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز صادر شد.

عامل اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) که با نام‌های مستعار متعددی از جمله ابوعایشه، حامد بدخشان و سبحان معروف بود در  درگیری با نیرو‌های انتظامی به هلاکت رسید. 

اقدام تروریستی داعش در حمله مسلحانه به شاهچراغ، حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع)، در شهر شیراز مرکز استان فارس جنوب ایران، به شهادت ۱۵ نفر از جمله ۲ کودک و زخمی شدن ۲۷ نفر از زائران منجر شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس  از محکومیت دو تن از متهمان اصلی این پرونده به اعدام در ملاء عام خبر داد و گفت: اتهام این دو متهم معاونت در افساد فی الارض، بغی و اقدام علیه امنیت کشور بود.

موسوی،  با تأکید بر اینکه دو متهم اصلی پرونده در مسلح سازی، تدارکات، پشتیبانی و هدایت عامل اصلی حمله تروریستی به شکل مستقیم دخالت داشتند افزود : یکی از این عوامل محمد رامز رشیدی نام دارد که در اعترافات خود به تحویل اسلحه، همراهی با عامل اصلی ترور جهت شناسایی کامل محیطی حرم شاهچراغ (ع) پیش از حمله و همچنین در شب حادثه، اسکان وی و ارتباط مکرر و اخذ دستور از سرکرده داعش اعتراف کرده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس،  به نقش محکوم به اعدام دیگر این پرونده اشاره کرد و گفت: این متهم نیز که سید نعیم هاشم قتالی نام دارد در دادگاه به تحویل گرفتن عامل اصلی ترور بعد از ورود به ایران و همچنین اسکان وی و سایر اعضای داعش در تهران و جابجایی آنان در خانه‌های امن و سایر تدارکات و حتی تهیه بلیط سفر به شیراز برای عامل اصلی ترور اعتراف کرده است.

116

کلیدواژه