مهر 02, 1396 01:48 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • امیر پوردستان: هدف اصلی آمریکا از ورود به منطقه حمله به ایران بود / حمایت ایران از محور مقاومت قطع نخواهد شد

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که هدف اصلی آمریکا از ورود به منطقه خاورمیانه حمله به جمهوری اسلامی ایران بود خاطر نشان کرد، واشنگتن تاکنون در منطقه چیزی جز شکست عایدش نشده است.

به گزارش پارس تودی، امیر سرتیپ «احمد رضا پوردستان» در گفتگو با شبکه العالم سیستم های دفاعی ایران را خارج از تصور آمریکایی ها برشمرد و خاطر نشان کرد: آمریکایی ها پس از ورود به منطقه این موضوع را متوجه شده اند.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود، نیروهای مسلح ایران با ورود آمریکایی ها به منطقه، نقاط ضعف و قوت آنان را شناسایی و برای مقابله با آمریکا دکترین عملیاتی خود را تعریف کرده اند.

امیر سرتیپ «احمد رضا پوردستان» همچنین به تهدیدات «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت:  ایران برای دفاع از تمایت ارضی خود در هر جغرافیایی که نیاز باشد به دشمن ضربه خواهد زد.

جانشین فرمانده کل ارتش ایران  در خصوص بدعهدی های آمریکا در قبال برنامه جامع اقدام مشترک «برجام» نیز گفت، جمهوری اسلامی ایران آمادگی مقابله با هرگونه حرکت خصمانه آمریکا در حوزه برجام را دارد.

امیر پوردستان همچنین دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران را  دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی عنوان و خاطر نشان کرد، ایران   قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداشته و نخواهد داشت.

جانشین فرمانده کل ارتش ایران به پیشرفت های نظامی جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح ایران دربسیاری از حوزه ها از جمله موشکی و راداری به خودکفایی رسیده اند. امیر پوردستان افزود موشک های ایران نقطه زن، دارای برد بلند و قدرت تخریب فراوان هستند.

امیر پوردستان همچنین به کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عراق و سوریه در جنگ با تروریست ها اشاره  و تصریح کرد  پشتیبانی ایران از محور مقاومت لحظه ای قطع نخواهد شد.117

پوردستان: اگر دشمن خطایی مرتکب شود با پاسخ پشیمان کننده‌ای روبه‌رو می‌شود

امیر پوردستان: مرزهای ایران را قتلگاه متجاوزان می‌کنیم

 امیر پوردستان: دشمنان از جنگ فرسایشی پرهیز دارند