آذر 15, 1396 20:04 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • تظاهرات گسترده در باریکه غزه و آتش زدن پرچم آمریکا

در تظاهرات گسترده مردم فلسطین در باریکه غزه ضد اجرای احتمالی تصمیم «دونالد ترامپ »برای معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، پرچم این کشور به آتش کشیده شد.

به گزارش پارس تودی، گروه‌های مختلف فلسطینی درتظاهرات ضد آمریکایی روز چهارشنبه در باریکه غزه اعلام کردند: تصمیم «دونالد ترامپ»  رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس و نیز معرفی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل، اشغالگری است و حتما منجر به انتفاضه دیگری ضد رژیم صهیونیستی خواهد شد.

گروه‌های فلسطینی همچنین اقدام جدی دولتها و گروههای مختلف مردمی را برای ممانعت از اجرای تصمیم رییس جمهوری آمریکا ضد قدس خواستار شدند. 

«صلاح البردویل» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: ترامپ متوهم، گمان می کند مقاومت از شکست نقشه اش برای نابودی مقدسات اسلامی عاجز  است، اما مقاومت این توطئه‌ را نیز به مانند قبلی ها  شکست خواهد داد.

«ابومجاهد» سخنگوی کمیته‌های مقاومت نیز گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس، آغاز توطئه تجزیه منطقه است و فلسطینیان با تمام توان در مقابل انتقال سفارت آمریکا به قدس خواهند ایستاد. 

قوای سیاسی فلسطینی نیز روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را روزهای خشم اعلام کردند و تظاهرات مردمی در برابر سفارت‌خانه‌ها و کنسولگریهای  آمریکا را خواستار شدند.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید دیروز اعلام کرد: رئیس جمهور آمریکا تصمیم نهایی خود را درباره انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس امروز چهارشنبه اعلام می کند. 112/135

بیشتر بخوانید : 

سازمان جهان اسلام: انتقال سفارت آمریکا به قدس با خشم مسلمانان مواجه می شود

مخالفت شاه اردن با انتقال سفارت آمریکا به قدس

واکنش جهاد اسلامی فلسطین به تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس

اقدام ترامپ ضد قدس؛ اعلام جنگ ضد مسلمانان و مسیحیان

 

کلیدواژه

کامنت