فروردین 12, 1397 16:33 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • گوترش: اسرائیل از تروریست‌های سوری حمایت می‌کند

دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند.

به گزارش روز یکشنبه پارس تودی به نقل از ایسنا، «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل در گزارشی که اخیرا منتشر شد، اعلام کرد: اسرائیل مراکزی را در منطقه حد فاصل میان مرزهای سوریه و جولان ایجاد کرده که گروه‌های تروریستی به آنجا رفت‌وآمد دارند؛ اسرائیل همچنین بیمارستانی را در نزدیکی این منطقه تأسیس کرده و مدعی است، به غیرنظامیان سوری خدمات پزشکی می‌دهد.

در این گزارش آمده است که رژیم صهیونیستی بارها توافق‌نامه آتش‌بس در جولان را نقض کرده است. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین بار حملاتی را به سوریه انجام داده‌اند که یکی از بدترین آن‌ها حمله‌ای بود که دهم فوریه گذشته انجام شد و طی آن جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه‌هایی را در حومه دمشق و حمص بمباران کردند.

در این گزارش آمده است: اسرائیل نود بار توافق‌نامه پایان درگیری را نقض کرده است. ما از اسرائیل می‌خواهیم به این اقدامات پایان دهد تا مانع افزایش تنش در این منطقه شود.

گوترش از کشورهایی که بر گروه‌های مسلح نفوذ دارند نیز خواست به فشار خود بر این گروه‌ها برای اجرای توافق در منطقه حد فاصل میان سوریه و اسرائیل ادامه دهند.

رژیم صهیونیستی از آغاز پیدایش گروه های تروریستی از جمله داعش در منطقه، از حامیان اصلی تروریست ها محسوب شده است.

پیش از این، «زهیر اندراوس» در مقاله ای در روزنامه «الرأی الیوم» نوشته بود، در ارزیابی اسرائیل، گروه وحشی و تروریستی داعش هیچ تهدید و خطری برای رژیم اشغالگر (اسرائیل) به شمار نمی رود.

منابع خبری پیشتر اعلام کردند، این رژیم بارها زخمی های عناصر گروه تروریستی داعش را که در سوریه می جنگند؛ به داخل اراضی اشغالی منتقل کرده و به آنها خدمات درمانی داده است.113/110

بیشتر بخوانید:

پیوند نامبارک داعش و اسرائیل

تاکتیک های داعش در فردای بدون سرزمین؛ سناریوهای داعش برای تداوم حیات

تخریب مراکز درمانی در فلسطین و یمن؛ رویه ثابت اسرائیل و عربستان/تحلیل

ترامپ: کابینه من همواره حامی اسرائیل خواهد بود

 

کلیدواژه

کامنت