خرداد 21, 1397 11:46 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و قدس اشغالی

نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (دوشنبه) به کرانه باختری رود اردن و قدس اشغالی حمله و چندین فلسطینی را بازداشت کردند. 

به گزارش پارس تودی به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اشغالگران صهیونیست با یورش به استان های نابلس، رام الله، الخلیل، بیت لحم و قدس  در کرانه باختری رود اردن، منازل فلسطینیان را تفتیش و 11 فلسطینی را اسیر کردند. 

سه برادر به نام های «مجد»، «جبر» و «حماس عوض الریماوی» از جمله بازداشت شدگان  در شهرک بیت ریما در شمال غربی رام الله در کرانه باختری اشغال شده رود اردن هستند.

تعداد شهدای فلسطینی در زندان های رژیم اسرائیل

خبر دیگر اینکه جبهه خلق برای آزادی فلسطین ضمن قدردانی از تظاهرات ساکنان کرانه باختری که دیروز (یکشنبه) در شهرهای رام الله و الدهیشه در حمایت و پشتیبانی از اهالی غزه و در مخالفت با اقدامات تشکیلات خودگردان فلسطین برای مجازات این منطقه جنگ زده برگزار شد، بر ضرورت تداوم و افزایش فعالیت های مردمی در سراسر فلسطین برای مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی و طرح های نابودی فلسطینی ها تاکید کردند.

فعالان، هنرمندان و سیاستمداران فلسطینی در  کرانه باختری رود اردن با برگزاری تجمعات اعتراض آمیز متعدد، خواستار توقف فشارها و مجازات های تشکیلات خودگردان فلسطین علیه نوار غزه شدند.

«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از آوریل گذشته مجموعه ای از مجازات های مالی و حقوقی شامل کاهش شدید حقوق کارمندان غزه، اخراج شمار زیادی از آنان، کاهش برق ارسالی به غزه و توقف ارسال دارو به این باریکه  اعمال کرده است.

137/116

بیشتر بخوانید:

یورش صهیونیست‌ها به دو منطقه در قدس اشغالی و نابلس

گزارش: بازداشت شماری از جوانان فلسطینی در اردوگاه الامعری رام الله

حمله ارتش صهیونیستی به خبرنگاران در الخلیل/ ویدئو

تاکید بر تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس/ تحلیل

کلیدواژه