تیر 26, 1397 17:16 Asia/Tehran [Updated: مرداد 26, 1401 16:48 Asia/Tehran]
  • یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست روز سه‌شنبه تحت حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی از سمت باب المغاربه اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی کردند.

به گزارش پارس‌تودی؛ درپی تعرض شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی، پلیس رژیم صهیونیستی درهای این مسجد را به روی فلسطینیان بست تا امنیت شهرک‌نشینان را تامین کند و از ورود نمازگزاران فلسطینی به داخل مسجد جلوگیری کرد. 

«فراس دبس» مسئول اطلاع‌رسانی اوقاف اسلامی قدس اظهار داشت، دست کم 110 شهرک نشین صهیونیست و یک کارشناس آثار باستانی رژیم صهیونیستی همراه با افسران اسرائیلی در چند دسته وارد محوطه‌های مسجدالاقصی شدند. 

فراس دبس تصریح کرد، برخی شهرک نشینان صهیونیست مراسم تلمودی را در محوطه‌های مسجد الاقصی به جای آوردند و کارشناسان باستان شناسی و افسران اسرائیلی هم از مصلای مروانی و محوطه‌های مختلف مسجد الاقصی بازدید کردند.

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی نیز «نجوی شخشیر» یکی از خادمان مسجد الاقصی را دومین بار بازداشت کردند.

مسجدالاقصی، به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم صهیونیستی قرار داشته است. 

این مکان مقدس به جولانگاه نظامیان و شهرک‌‌نشینان صهیونیست برای از بین بردن هویت اسلامی و مسیحی بیت المقدس و جایگزین کردن آن با نمادهای صهیونیسم، تبدیل شده است.

117/120

تعرض سفیر آمریکا در فلسطین‌اشغالی به مسجد الاقصی

صهیونیستها و گستاخی بیشتر به مسجد الاقصی

شیخ الازهر: مسجد الاقصی به اندازه حرمین شریفین، مقدس است

 نصب دوربین های جدید در ورودی های منتهی به مسجد الاقصی