آبان 16, 1397 23:26 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • استقبال «آنروا» از تصمیم سوریه درباره «یرموک» 

آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی «آنروا» UNRWA روز چهارشنبه از طرح دمشق برای بازگشت فلسطینی‌ها به اردوگاه «یرموک» استقبال کرد.

به گزارش پارس تودی؛ «آنروا» ضمن استقبال از تصمیم مقامات سوری برای اقدام به منظور بازگشت ساکنان «یرموک»، از جامعه بین المللی خواست برای از سرگیری خدمات این آژانس به فلسطینی‌ها در اردوگاه «یرموک»، کمک کنند.

«فیصل المقداد» معاون وزیر امورخارجه سوریه سه شنبه‌شب اعلام کرد کشورش درصدد است، آوارگان فلسطینی را به اردوگاه یرموک در جنوب دمشق بازگرداند.

«المقداد» افزود: مانعی برای مشارکت تشکیلات خودگردان و آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی «آنروا» UNRWA در بازسازی اردوگاه یرموک وجود ندارد.

اردوگاه یرموک 21 می 2018 از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد شد.

پس از پاکسازی اردوگاه یرموک از وجود تروریست‌ها، دولت سوریه عهده دار اداره امور و بازسازی آن همچون سایر مناطق آزاد شده سوریه شده است.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.

ارتش  سوریه اخیرا با کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران  و حمایت روسیه توانست پرونده گروه تروریستی داعش را در این کشور ببندد.

دیگر گروهای تروریستی نیز درحال شکست خوردن هستند.118

کلیدواژه

کامنت