آبان 30, 1397 15:29 Asia/Tehran [Updated: خرداد 12, 1399 16:33 Asia/Tehran]
  • ادامه اعتراض‌ها در بحرین به انتخابات‌ نمایشی آل‌خلیفه

مردم بحرین با برپایی تظاهرات مسالمت آمیز در تمامی شهرهای این کشور، بر لزوم تحریم انتخابات مجلس و شهرداری های رژیم آل خلیفه تاکید کردند.

به گزارش پارس تودی به نقل از العالم؛ تظاهرکنندگان بحرینی روز چهارشنبه با در دست گرفتن پلاکارهایی تلاش رژیم برای وادار کردن مردم به حضور اجباری در پای صندوق های رای را ناقض آزادی مردم در حق تعیین سرنوشت خود ارزیابی و تاکید کردند: این انتخابات را تحریم خواهند کرد.

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین هم با اعلام حمایت از موضع مردم در تحریم انتخابات نمایشی، اعلام کرد: صدای مردم بسیار ارزشمند تر از نظام ناعادلانه انتخاباتی رژیم حاکم بر بحرین است.

بنا براعلام رژیم آل خلیفه، انتخابات پارلمانی بحرین 24 نوامبر 2018 برگزار خواهد شد.

تحریم انتخابات پارلمانی، واکنش بحرینی‌ها به اقدامات نمایشی آل خلیفه/ تحلیل و ویدئو

مردم، گروه ها و احزاب سیاسی بحرین این انتخابات فرمایشی را تحریم کرده اند و روزهای اخیر شهرهای مختلف بحرین شاهد تظاهرات اعتراضی مردم بوده است. 

همزمان با اعلام احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های بحرینی مبنی بر تحریم انتخابات نمایشی رژیم آل خلیفه، وزارت کشور بحرین تحریم کنندگان را تهدید به محاکمه کرد.

در این زمینه، تشکل‌های مختلف بحرینی با اشاره به تحریم گسترده انتخابات، آن را نشانه انزجار مردمی از رژیم آل خلیفه و رفتارهای مزورانه آن ارزیابی کرده‌اند.

تصمیم مردم بحرین برای تحریم انتخابات، گسترده‌ترین اجماع ملی را در این کشور به ثبت رسانده است.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

ژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم این کشور شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

116/110

بیشتر بخوانید:

انتخابات فرمایشی آل‌خلیفه؛ تشدید فضای خفقان در بحرین/ تحلیل

تداوم اعتراض‌ها در بحرین به انتخابات‌پارلمانی نمایشی

انتخابات فرمایشی آل‌خلیفه؛ مصادره نمایندگی سیاسی مردم بحرین

کلیدواژه

کامنت