آذر 03, 1397 22:49 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • جمعیت اسلامی الوفاق: انتخابات بحرین مشروعیت ندارد

معاون دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین شنبه شب با تاکید بر اینکه انتخابات پارلمانی و شهرداری های این کشور مشروعیت ندارد تصریح کرد این انتخابات به صورت غیر قانونی برگزار شده است.

به گزارش پارس تودی، «شیخ حسین الدیهی» خاطرنشان کرد بسیاری از سازمان های حقوق بشری و بین المللی معتقدند این انتخابات قانونی نبوده است.

معاون دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین افزود،  مقامات رژیم آل خلیفه با تحت فشار قرار دادن و محدود کردن رسانه‌های داخلی، مانع بیان حقایق مربوط به میزان مشارکت مردم در این انتخابات شدند.

معاون دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین تصریح کرد «رژیم آل خلیفه پس از سیلی خوردن از ملت بحرین، در تضعیف اراده ملی بحرینی ها شکست خورده است.»

انتخابات پارلمانی و شهرداری های بحرین امروز (شنبه) 24 نوامبر برگزار شد. مردم، گروه ها و احزاب سیاسی بحرین این انتخابات فرمایشی را تحریم کرده بودند.

انتخابات پارلمانی و شهرداری های بحرین در حالی برگزار شد که بسیاری از ناظران بر این باورند نتایج این انتخابات از پیش تعیین شده است.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

ژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم این کشور شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

117

آغاز انتخابات نمایشی در بحرین در فضای سرکوب/ تحلیل

 انتخابات بحرین، به دور از معیارهای انتخاباتی جهان

الوفاق: «نتانیاهو» جایی در بحرین ندارد

الوفاق: روابط بحرین با رژیم صهونیستی خیانتی بزرگ است

تاکید «الوفاق بحرین» بر ادامه مبارزه مسالمت آمیز با ظلم

بیانیه الوفاق در محکومیت حکم حبس ابد برای شیخ علی سلمان

کامنت