آذر 10, 1397 12:32 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • آغاز دور دوم انتخابات پارلمانی بحرین در سایه تحریم گسترده مخالفان

با وجود تحریم انتخابات از سوی مخالفان رژیم آل خلیفه، دور دوم انتخابات پارلمانی و شهرداری‌ها، بحرین صبح روز شنبه در تمامی استان های این کشور آغاز شد.

به گزارش پارس تودی به نقل از شبکه خبری العالم، جمعیت ملی - اسلامی «الوفاق» بحرین در بیانیه ای اعلام کرد: مردم وفادار بحرین با تحریم گسترده دور نخست انتخابات این کشور حرکت بزرگی از خود به نمایش گذاشتند، به طوری که میزان مشارکت در انتخابات مجلس و شهرداری ها با وجود تهدید و ارعاب شهروندان و اجبار آن ها برای حضور در این انتخابات، تنها 30 درصد بود.

الوفاق بحرین خواستار تحریم مرحله دوم انتخابات این کشور شد

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین تصریح کرد: تحریم دور نخست انتخابات نمایشی این کشور، بیانگر مخالفت مردم با سیاست های رژیم آل خلیفه است.

دور نخست انتخابات پارلمانی و شهرداری های بحرین شنبه 24 نوامبر برگزار شد؛ مردم، گروه ها و احزاب سیاسی بحرین این انتخابات فرمایشی را تحریم کرده بودند.

این انتخابات در حالی برگزار شد که بسیاری از ناظران بر این باورند نتایج این انتخابات از پیش تعیین شده است.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

ژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم این کشور شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است. 

116/110

بیشتر بخوانید:

انتخابات فرمایشی آل‌خلیفه؛ حضور حداقلی درسایه تحریم مردم بحرین

الوفاق اعلام کرد: مشارکت 30 درصدی بحرینی‌ها در انتخابات
 

کلیدواژه

کامنت