اسفند 01, 1397 20:58 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • فراخوان جنبش حماس برای دفاع از مسجدالاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با دعوت از فلسطینیان برای حرکت به سمت مسجدالاقصی و دفاع از این مکان مقدس اعلام کرد: تحرکات صهیونیست ها در قدس اشغالی، با هدف تسلط بر مسجد الاقصی است.

به گزارش پارس تودی، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز چهارشنبه در بیانیه ای جمعه پیش رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد و از ملت فلسطین در قدس، کرانه باختری و سرزمین های اشغالی دعوت کرد در صف استوار به سمت مسجد الاقصی برای حفاظت و پاسداری از آن عزیمت کنند.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: اقدامات صهیونیست ها در شهر اشغالی قدس و مسجد الاقصی و اقدام آنها در بستن باب الرحمه و برخی موسسات الاقصی، بیانگر مقاصد آنها برای تحمیل شرایط جدید تقسیم مکانی و سیطره تدریجی بر این مسجد است.

هنیه تاکید کرد: ملت فلسطین که همه توطئه ها و اقدامات گذشته اشغالگران ضد مسجد الاقصی را خنثی کرد، به این اقدامات نیز تن نخواهد داد و به فعالیت و تلاش خود برای به شکست کشاندن توطئه های جدید ادامه خواهد داد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: حمله جدید و خطرناک صهیونیست ها ضد مسجد الاقصی بعد از کنفرانس ورشو شروع شد، زیرا سران اشغالگر از طریق این کنفرانس گمان کردند شکاف جدیدی را در دیوار عادی سازی روابط  کشورهای عربی با خود ایجاد کرده اند.

هنیه با تاکید بر توقف کامل هرگونه عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی در همه سطوح و زمینه ها، افزود: اشغالگران صهیونیستی دشمن اصلی امت اسلام هستند. 113/118

بیشتربخوانید:

هنیه: غزه و کرانه باختری از یکدیگر جدا نمی شوند

تاکید هنیه بر مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی ضد فلسطینیان

اسماعیل هنیه: شبکه تلویزیونی الاقصی به فعالیت خود ادامه می‌دهد

 

کلیدواژه