اسفند 14, 1397 08:33 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • محمود عباس: آمریکا حامی اسرائیل برای زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی است

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، آمریکا را حامی و مشوق رژیم صهیونیستی برای زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی دانست.

به گزارش پارس تودی، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه با اشاره به اقدامات دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت: ترامپ با حمایت از ادامه شهرک سازی صهیونیستها و قطع کمکهای آژانس کمک رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) مواضع جانبدارانه خود از اشغالگران را ثابت کرد.

وزارت خارجه آمریکا (31 اوت) از لغو همه کمک‌های مالی این کشور به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی «آنروا» خبر داد.این اقدامات، بخشی از سیاست‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن فلسطینی‌ها جهت موافقت با طرح موسوم به «معامله قرن» است.

محمود عباس همچنین در مخالفت با طرح آمریکایی معامله قرن نیز افزود: واشنگتن بار دیگر با تشویق اسرائیل به موضعگیری به عنوان عنصری فراقانونی، تلاش خود را برای از بین بردن حقوق مردم فلسطین ثابت کرد.

بر اساس طرح آمریکایی معامله قرن، قدس شریف به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود؛ آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین تنها مالکیت  اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت.

در چارچوب طرح معامله قرن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ششم دسامبر2017 شهر اشغالی‌ قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل معرفی کرد و از تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس خبر داد. دولت آمریکا  دوشنبه 14 می 2018 این تصمیم را عملی کرد.

قدس از سال 1967 در اشغال رژیم صهیونیستی است.

116/118

بیشتر بخوانید:

محمود عباس: ترامپ منتظر سیلی قرن باشد

مقابله جنبش جهاد اسلامی فلسطین با توطئه‌ "معامله قرن"

کلیدواژه

کامنت