خرداد 14, 1398 01:18 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • یحیی السنوار: باید برای مقابله با معامله قرن متحد شویم

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در باریکه غزه از مردم فلسطین خواست برای مقابله با طرح آمریکایی معامله قرن همدل و متحد شوند.

به گزارش پارس تودی؛ یحیی السنوار روز دوشنبه در نشست هم اندیشی گروه های فلسطینی در باریکه غزه با اعلام آمادگی این گروه ها برای مقابله با طرح آمریکایی- صهیونیستی موسوم به معامله قرن، گفت: خطرناک ترین بخش این طرح شوم از میان برداشتن کرانه باختری و انضمام آن به اسرائیل است.

السنوار ضمن انتقاد از افزایش تلاش‌ برخی کشورهای منطقه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، افزود: توطئه هایی مانند، معامله قرن و در راستای آن برگزاری کنفرانس بحرین محکوم به شکست خواهند بود.

کنفرانس بحرین که نخستین مرحله اجرای معامله قرن خواهد بود، قرار است در روزهای 25 و 26 ژوئن در منامه برگزار شود و جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام های کم سود به فلسطین از اهداف آن عنوان شده است. 

"معامله قرن"، طرح جدیدی از سوی دولت آمریکا است که در پی از بین بردن حقوق مردم فلسطین است. این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی تهیه شده است.

بر اساس طرح آمریکایی "معامله قرن"، قدس شریف به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود؛ آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

در چارچوب طرح "معامله قرن"، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا ششم دسامبر2017 شهر اشغالی‌ قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل معرفی کرد و از تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس خبر داد. دولت آمریکا  دوشنبه 14 می 2018 این تصمیم را عملی کرد.

قدس از سال 1967 در اشغال رژیم صهیونیستی است.118

بیشتر بخوانید:

السنوار: انگشت مجاهدان فلسطینی هرگز از روی ماشه سلاح مقاومت کنار نخواهد رفت

کلیدواژه

کامنت