مرداد 31, 1398 13:04 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سازمان همکاری اسلامی: قدس پایتخت فلسطین است

سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: قدس پایتخت همیشگی فلسطین خواهد بود.

به گزارش پارس تودی، سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در سالروز آتش‌زدن مسجد الاقصی تشدید تجاوز صهیونیست‌ها ضد این مکان مقدس از طریق ایجاد محدودیت ورود نمازگزاران و تعرض گسترده شهرک‌نشینان صهیونیست ادامه دارد.

سازمان همکاری اسلامی با اشاره به گسترش دامنه حفاری‌های رژیم صهیونیستی در اطراف و زیر مسجد الاقصی در راستای ادامه سیاست یهودی‌سازی و تغییر بافت جغرافیایی و جمعیتی شهر قدس، تصریح کرد: این اقدام  نقض صریح قوانین و قطعنامه‌های سازمان ملل به شمار می رود.

این سازمان همچنین بر ضرورت حفظ حرمت مقدسات اسلامی و مسیحی قدس و ارتباط ابدی مسلمانان در اقصی نقاط جهان با مسجد مبارک الاقصی تاکید کرد.

آتش زدن مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان و از مقدس‌ترین اماکن مذهبی ادیان آسمانی در 21 اوت 1969، سند دیگری از جنایات رژیم صهیونیستی و لکه ننگی برای اشغالگران قدس است که تا ابد پاک نخواهد شد.

رژیم صهیونیستی این حادثه را که با خشم و انزجار مسلمانان سراسر جهان روبرو شد، به یک جهانگرد یهودی افراطی استرالیایی الاصل به نام «دنیس مایکل روهان» نسبت داد تا او در یک دادگاه نمایشی محاکمه و سپس به ادعای اینکه وی بیماری روانی بوده، آزاد شود.

141/118

بیشتر بخوانید:

کنفرانس مطبوعاتی موسسه قدس در سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی+ ویدئو

پنجاهمین سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی؛ روز جهانی مساجد+ ویدئو

کلیدواژه

کامنت