مهر 09, 1398 00:32 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • تداوم حملات هوایی جنگنده های عربستان به یمن

بمب افکن های عربستان روز دوشنبه دهها نوبت مناطق مختلف استان صعده در شمال یمن را بمباران کردند.

به گزارش پارس تودی، در حملات هوایی روز دوشنبه عربستان به مناطق مختلف استان صعده در شمال یمن، خساراتی به مناطق مسکونی و تاسیسات زیربنایی این استان وارد شد. از تلفات انسانی حملات روز دوشنبه گزارشی منتشر نشده است.

در همین حال اعلام شد، یگان های موشکی و توپخانه عربستان نیز روستاهای شهرستان «شدا» در استان صعده را زیر آتش موشک و توپخانه قرار دادند.

این در حالی است که «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز چندی پیش اعلام کرده بود که حملات پهپادی و موشکی به عربستان را به صورت مشروط متوقف می کنیم و امیدواریم که این اقدام با پاسخ (مثبت) ائتلاف سعودی همراه باشد.

به گفته، «یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن: از زمان اعلام آتش بس رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکنون ۲۴ شهروند یمنی در حمله ائتلاف سعودی- آمریکایی کشته شده اند.

عربستان و امارات از چهارسال و نیم پیش در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند. با این همه حملات دقیق موشکی و پهپادی نیروهای یمنی در ماه های اخیر به مراکز نظامی عربستان و نیروهای وابسته به آن در خاک یمن به کابوسی برای دولت ریاض تبدیل شده و تاکنون نتوانسته مانع این حملات شود.118