مهر 30, 1398 12:18 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • استقبال جنبش حزب‌الله از اصلاحات دولت لبنان

جنبش حزب‌الله لبنان، اصلاحات اقتصادی را که دولت این کشور به تصویب رساند، مهم و بی‌سابقه برشمرد.

به گزارش پارس تودی، «ابراهیم الموسوی» عضو "فراکسیون وفاداری به مقاومت" در پارلمان لبنان در مصاحبه با پایگاه خبری العهد گفت: با توجه به وضعیت کنونی و ماهیت نظام طائفه‌ای در لبنان و پیچیدگی‌های حاصل از آن، تصویب طرح اصلاحات اقتصادی که روز گذشته (دوشنبه) توسط دولت لبنان انجام شد، اقدامی قابل قبول و معقول است و برخی مفاد آن در تاریخ کشور بی‌سابقه است.

الموسوی درباره بند مربوط به عفو عمومی در اصلاحات اقتصادی «سعد حریری» نخست وزیر لبنان تاکید کرد: قرار است پیش‌نویس قانون عفو عمومی تا پایان سال جاری میلادی تصویب ‌شود.

عضو "فراکسیون وفاداری به مقاومت" با بیان اینکه عفو عمومی نتایج مثبتی خواهد داشت، افزود: حزب الله اولین گروهی بود که درج این بند در طرح اقتصادی دولت را خواستار شد و امید است عفو عمومی موجب ایجاد نوعی ثبات و آرامش در میان مردم شود.

در همین حال، حریری شب‌ِگذشته در تماس با «جوزف عون» فرمانده ارتش لبنان بر ضرورت حفظ جان تظاهرات کنندگان تاکید کرد و با توجه به ادامه تظاهرات اعتراض آمیز در این کشور، تحولات امنیتی لبنان را بررسی کرد.

احزاب و گروه‌های سیاسی لبنان روز گذشته (دوشنبه)، موافقت خود را با طرح پیشنهادی الحریری برای برون رفت از بحران کنونی این کشور و آرام کردن اعتراضات مردمی اعلام کردند.

کاهش پنجاه درصدی حقوق نمایندگان پارلمان و وزیران کابینه، بخشی از طرح اقتصادی 24 بندی «سعد الحریری» است.

طرح پیشنهادی الحریری در حالی ارائه شد که لبنان از شامگاه پنجشنبه گذشته صحنه تظاهرات مردمی در اعتراض به وضعیت معیشتی است.138/118

بیشتربخوانید:

دولت لبنان طرح اصلاحات اقتصادی "سعد الحریری" را تصویب کرد

اعتراض‌ها در لبنان و موضع گیری‌های متفاوت/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت