آبان 13, 1398 01:30 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • حمله افراد ناشناس به کنسولگری ایران در کربلا

شبکه العالم یکشنبه شب از تعرض به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر کربلا مرکز عراق خبر داد.

به گزارش پارس تودی، شبکه العالم اعلام کرد، گروهی تحت لوای اعتراض به اوضاع نابسامان اقتصادی در عراق، به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا حمله کرده‌اند.

منابع عراقی اعلام کردند، چهار گردان از نیروهای امنیتی عراقی برای مقابله با این افراد در اطراف کنسولگری ایران در کربلا مستقر شده‌اند.

مهاجمان ناشناس در چند روز اخیر بارها به نیروهای امنیتی  و همچنین مراکز دولتی در شهرهای مختلف عراق نیز حمله کرده‌اند.

مقامات عراقی اعلام کرده‌اند این حملات با هدف ایجاد فتنه صورت می گیرد.

پیشتر نیز برخی از مقامات عراقی در خصوص تلاش‌ های دست‌های پشت پرده برای برهم زدن روابط دوستانه و راهبردی ایران و عراق که بیش از هر چیزی در مبارزه با گروه تروریستی داعش تجلی پیدا کرد، هشدار داده بودند.

برخی از شهرهای عراق از جمله کربلا در هفته های اخیر شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به وضعیت نامناسب خدمات عمومی، نبود فرصت های شغلی و فساد اداری هستند اما این اعتراضات در روزهای اخیر به سمت خشونت رفته و ده‌ها کشته و زخمی داشته است.

تظاهرات در عراق در حالی همچنان ادامه دارد که  دولت این کشور طی یک ماه گذشته 4 بسته پیشنهادی با محوریت تامین مطالبه های معترضان ارائه کرده است.

شواهد نشان می‌دهد  تظاهرات در عراق خودجوش نبوده و بیگانگان  در شکل گیری آن نقش داشته‌اند.

گردان‌های حزب‌ الله عراق اخیرا اعلام کرد، دولت آمریکا  و رژیم صهیونیستی به علت نارضایتی از سیاست‌ های بغداد، در ناآرامی‌ های اخیر عراق دست دارند.

رئیس پلیس استان بصره عراق هم تصریح کرد، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و امارات برای بر هم زدن آرامش و ثبات در عراق تلاش می کنند.117

بیشتر بخوانید:

لبیک مردم کربلا و بصره به پیام مرجعیت عالی عراق

افشای دخالت امارات در اغتشاشات عراق

نشست امنیتی «عادل عبدالمهدی» با فرماندهان عراقی

 

کلیدواژه

کامنت