آبان 21, 1398 13:53 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]

گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حمله بامداد سه شنبه صهیونیست ها به باریکه غزه، با بیش از 160 موشک سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دادند که تاکنون در پی این عملیات گسترده، ده‌ها شهرک‌نشین زخمی شده‌اند.

به گزارش پارس تودی، ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد، سامانه موسوم به گنبد آهنین تنها موفق به رهگیری 20 موشک شده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از زخمی شدن ده‌ها شهرک‌نشین خبر دادند و اعلام کردند، آژیرهای خطر در مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله "تل آویو"، "عسقلان "و "سدیروت" به صدا درآمده است. 

صهیونیست ها از حمله موشکی نیروهای مقاوت فلسطین وحشت کرده اند.

صهیونیست ها بامداد سه شنبه منزل "بهاء ابوالعطاء" از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین در شرق باریکه غزه را بمباران کردند. در این حمله، "ابوالعطاء" و همسرش به شهادت رسیدند و سه نفر دیگر از جمله دو فرزند آن‌ها  زخمی شدند که حال آن‌ها وخیم گزارش شده است.

"فوزی برهوم" سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در واکنش به این جنایت با تاکید بر اینکه دشمن صهیونیستی درخصوص توانمندی‌های مقاومت فلسطین غافلگیر خواهد شد، تصریح کرد، امکان ندارد یک قطره خون مردم فلسطین پایمال شود و دشمن اشغالگر باید بداند که بهای سنگینی را خواهد پرداخت.

"خالد البطش" از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با تاکید بر اینکه موشک‌های مقاومت، سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار خواهد داد، تاکید کرد، تنها گزینه پیش روی مقاومت، رویارویی با اسرائیل است و هیچ چیزی نمی‌تواند مردم فلسطین را از پاسخ به این جنایت‌ها منع کند.

رژیم صهیونیستی از دسامبر 2017 دور جدید حملات هوایی به باریکه غزه را در دستور کار خود قرار داده است.

در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه تاکنون هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده اند.

باریکه غزه از سال 2006 تحت محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل قرار دارد و ساکنان این باریکه با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

116/117

بیشتر بخوانید:

حمله موشکی مقاومت فلسطین به تل‌آویو

حمله صهیونیست‌ها به غزه؛ 2 فلسطینی شهید شدند

کلیدواژه

کامنت