آبان 24, 1398 15:46 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • شهادت 6 دانش آموز فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه

وزارت آموزش و پرورش فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، در دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، 6 دانش‌ آموز فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش پارس تودی، وزارت آموزش و پرورش فلسطین در این بیانیه همچنین خاطرنشان کرد، در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه 15 مدرسه از جمله چند مدرسه وابسته به سازمان ملل خسارت دیده است.

وزارت آموزش و پرورش فلسطین با اشاره به اینکه هدف قرار دادن کودکان و مراکز آموزشی اقدامی خطرناک و نقض صریح قوانین و معاهدات بین المللی است، از تمامی نهادهای بین المللی خواست به مسئولیت خود عمل کرده و مقامات جنایتکار رژیم صهیونیستی را به سبب جنایت های ضد بشری محاکمه کنند. 

رژیم صهیونیستی از بامداد سه شنبه دور جدید حملات خود به باریکه غزه را آغاز کرده است.

در این حملات تاکنون دستکم 34 فلسطینی به شهادت رسیده و 100 فلسطینی نیز زخمی شده اند.

تاکنون بسیاری از سازمان های بین المللی و نیز کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران، حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه را محکوم کرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب اقدام تروریستی رژیم اشغالگر قدس در حمله به باریکه غزه را به شدت محکوم و بر ضرورت تعقیب و مجازات اشغالگران فلسطین در محاکم بین المللی به عنوان جنایتکاران جنگی تاکید کرد.

"سیدعباس موسوی" با تجلیل از مبارزات مشروع و مقاومت قهرمانانه مردم فلسطین، وحدت و مقاومت را تنها گزینه مردم در مبارزه با غاصبان فلسطین، توصیف کرد.

باریکه غزه از سال 2006 تحت محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل قرار دارد و ساکنان این باریکه با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه تاکنون هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده اند.

139/117

بیشتر بخوانید:

 اجرای آتش‌بس در نوار غزه پس از قبول شروط مقاومت فلسطین

شهادت 6 عضو یک خانواده فلسطینی در حملات صهیونیست‌ها به مرکز غزه

مقاومت فلسطین سرزمین های اشغالی را موشک باران کرد

کلیدواژه

کامنت