آبان 29, 1398 09:33 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • بازداشت بیش از 700 کودک فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی

باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد: نظامیان رژیم صهیونیستی از آغاز سال 2019 تا پایان اُکتبر، 745 کودک فلسطینی را بازداشت کردند.

به گزارش پارس تودی، باشگاه اسیران فلسطینی در گزارشی به مناسبت روز جهانی کودک تصریح کرد: اسرائیل حقوق کودکان فلسطینی بازداشت شده را در ابعاد مختلف نقض کرده است؛ بطوری که آن‌ها از ادامه تحصیل، ملاقات با خانواده‌هایشان و حتی معالجه محروم شده‌اند.

باشگاه اسیران فلسطینی با اعلام اینکه ارتش اشغالگر صهیونسیت، کودکان فلسطینی را مستقیماً هدف گلوله قرار می‌دهد، افزود: این اقدامات افزون بر بازداشت، ضرب و شتم، تهدید و فشار نظامیان اسرائیلی ضد کودکان فلسطینی است.

باشگاه اسیران فلسطینی از تمامی نهادهای حقوق بشری بین‌المللی و به خصوص صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) خواست، برای دفاع از حقوق کودکان فلسطینی تلاش مضاعفی را انجام دهند.

پیش از این، مرکز مطالعات و مستندسازی هیأت امور اسیران و آزادگان فلسطین با اعلام اینکه رژیم صهیونیستی از سال 1967 تاکنون بیش از 50 هزار کودک فلسطینی را بازداشت کرده است، هشدار داد: بازداشت کودکان فلسطینی در سال‌های اخیر به شیوه‌ای هدفمند رو به افزایش بوده است.

این درحالی است که «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد 14 نوامبر در گزارش کمیته ویژه سازمان ملل متحد از رژیم صهیونیستی خواست، به حقوق کودکان فلسطینی احترام بگذارد.

20 نوامبر از سوی سازمان ملل متحد روز جهانی کودک نامگذاری شده‌ است؛ گرچه هر کشوری یک روز خاص را به عنوان روز کودک نامگذاری کرده و جشن می‌گیرد.

133/118

بیشتر بخوانید:

شهادت 6 دانش آموز فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه

بازداشت بیش از 400 فلسطینی از جمله 65 کودک در یک ماه گذشته

کلیدواژه