آذر 23, 1398 20:26 Asia/Tehran [Updated: آذر 23, 1398 20:50 Asia/Tehran]
  • ارتش یمن: سازمان ملل مسئول تشدید حملات ائتلاف سعودی به غرب یمن است

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سازمان ملل متحد را مسئول تشدید حملات ائتلاف متجاوز سعودی به سواحل غربی یمن دانست.

به گزارش پارس تودی، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز شنبه با اعلام تشدید حملات ائتلاف سعودی به غرب یمن، تصریح کرد، با وجود توافق سوئد، متجاوزان همچنان به محاصره استان "الحدیده" در غرب یمن ادامه می‌دهند و مانع ورود مواد غذایی و دارویی می‌شوند.

یحیی سریع با بیان اینکه ائتلاف سعودی از ابتدای توافق آتش‌بس در الحدیده  تاکنون، ‌بیش از 30 هزار بار آتش‌بس را نقض کرده است، افزود، از ابتدای توافق آتش بس سوئد، 175 نفر از شهروندان یمنی کشته و 481  نفر از جمله ده‌ها زن و کودک زخمی شدند.

طبق آتش‌بس مورد توافق در سوئد میان میان هیأت اعزامی از صنعاء و هیأت ریاض در 18 دسامبر 2018 طرفین درگیر می بایست  نیروهای خود را از شهر الحدیده و بنادر الصلیف و رأی عیسی خارج کنند که ائتلاف سعودی هنوز از این مناطق  عقب‌نشینی نکرده است.

این درحالیست که  سازمان ملل متحد به طور رسمی خروج نیروهای انصارالله و ارتش یمن از الحدیده را تأیید کرده؛ اما برای خروج طرف سعودی اقدامی نکرده است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

133/118

بیشتر بخوانید:

یحیی السریع: ائتلاف سعودی 30597 بار آتش بس در الحدیده را نقض کرده است

کلیدواژه

کامنت