آذر 23, 1398 22:55 Asia/Tehran [Updated: آذر 24, 1398 05:53 Asia/Tehran]
  • فقر گسترده در سرزمین‌های اشغالی

روزنامه صهیونیستی "معاریو" روز شنبه در گزارشی اعلام کرد، بیش از دو میلیون و سیصد هزار صهیونیست زیر خط فقر زندگی می کنند.

به گزارش پارس تودی، روزنامه صهیونیستی "معاریو" در این گزارش خاطرنشان کرد، شمار فقرا در سرزمین های اشغالی به 2 میلیون و 306 هزار نفر یعنی حدود 25 درصد کل جمعیت رژیم اسرائیل رسیده است.

از این تعداد یک میلیون نفر زیر 17 سال سن دارند.

بر اساس این گزارش، یکی از عوامل گسترش فقر در اسرائیل، بحران سیاسی ایجاد شده به دلیل تشکیل نشدن کابینه پس از برگزاری دو انتخابات سراسری در سرزمین های اشغالی بوده است.

پیشتر رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند، تشکیل نشدن کابینه برای دومین بار و بحران سیاسی رژیم تل‌آویو در یک سال اخیر، سیستم بهداشت و درمان این رژیم را به ورطه نابودی کشانده است.

"رووین ریولین" رئیس رژیم صهیونیستی نیز جمعه شب اعتراف کرد، این رژیم از یک بحران عمیق سیاسی رنج می‌برد، بحرانی که حاصل شکست احزاب  در تشکیل کابینه ائتلافی است.

ساکنان سرزمین‌های اشغالی امسال دو بار در 9 آوریل و 17 سپتامبر برای انتخابات "کنست" (پارلمان) به پای صندوق‌های رأی رفتند، اما هر دوبار هیچ یک از احزاب پیروز نتوانستند، دولت ائتلافی خود را با موافقت دیگر احزاب تشکیل دهند.

سرزمین‌های اشغالی در حالی آماده برگزاری سومین انتخابات می‌شود که معلوم نیست حتی انتخابات سوم نیز بتواند به تشکیل یک کابینه منجر شود.117

کلیدواژه

کامنت