آذر 24, 1398 08:52 Asia/Tehran [Updated: آذر 24, 1398 09:24 Asia/Tehran]
  • امارات، دوحه را به تلاش برای ایجاد اختلاف در شورای همکاری خلیج فارس متهم کرد

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه قطر، دوحه را به تلاش برای ایجاد اختلاف میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس متهم کرد.

«شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر روز گذشته (شنبه) در گفت‌ و گو با خبرگزاری رویترز گفت: پیشرفت اندکی در روند حل منازعات میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس در نشست هفته گذشته ریاض به دست آمده است.

به گزارش پارس تودی، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجی امارات در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: اظهارات اخیر مقامات دوحه در مورد مذاکرات با عربستان، اقدامی جدید در راستای ایجاد اختلاف و دودستگی میان عربستان سعودی و سایر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است.

قرقاش در ادامه توئیت خود قطر را به تلاش برای فرار از تعهداتش متهم کرد و مدعی شد: ریاض فرماندهی جبهه ائتلاف کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به عهده دارد و پایبندی ریاض به مطالبات متحدانش به ویژه در پرونده روابط با قطر و سایر پرونده‌های منطقه‌ای، اصولی و قاطع است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را به روی دوحه بستند.

این کشورها 13 شرط برای ازسرگیری روابط با قطر اعلام کردند که قطع روابط با ترکیه و جمع شدن پایگاه نظامی این کشور در خاک قطر بخشی از این شروط بود، اما دوحه این شرط‌ ها را در تضاد با حق حاکمیت خود دانسته و از تن دادن به آن خودداری کرده است.138/118

بیشتربخوانید:

ادامه بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با قطر

چهلمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس/ تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت