دی 09, 1398 11:03 Asia/Tehran [Updated: دی 09, 1398 11:12 Asia/Tehran]
  • گروه های بحرینی: حمله آمریکا به مواضع حشدالشعبی، نقض آشکار حاکمیت عراق است

گروههای بحرینی در بیانیه ای حمله آمریکا به مواضع نیروهای حشدالشعبی عراق را محکوم کردند و آن را نقض آشکار حاکمیت این کشور دانستند.

پهپادهای آمریکایی یکشنبه شب مواضع تیپ های 45 و 46 حشد الشعبی در شهر القائم در مرز عراق با سوریه را هدف قرار دادند؛ در این حمله دستکم 25 نفر از اعضای "حشد الشعبی" شهید و 51 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش پارس تودی؛ شیخ «عبدالله الصالح» از اعضای ارشد جمعیت عمل اسلامی بحرین امروز(دوشنبه) گفت: حمله آمریکا به حشدالشعبی عراق، تعرض به مردم و نیروهای ملی- مردمی این کشور است و  وقاحت آمریکایی‌ها، سلطه‌طلبی و نیات پلید آنها را علیه عراق و مردم این کشور نشان می‌دهد.

الصالح افزود: اشغالگران عراق تنها به غارت منابع این کشور بسنده نمی کنند، بلکه با کسانی که از خاک عراق و حاکمیت آن دفاع می‌کنند مبارزه می کنند.

ائتلاف جوانان 14 فوریه بحرین نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: حمله آمریکا به مواضع نیروهای حشدالشعبی عراق، ضربه‌ علیه حاکمیت، استقلال و شرافت عراق است.

درهمین حال، شیخ «عبدالله الدقاق» روحانی بحرینی اظهار کرد: حمله آمریکا به مواضع الحشدالشعبی عراق، دخالتی آشکار در امور داخلی کشورهای عربی است. 118/115

بیشتر بخوانید:

جنبش انصار الله یمن: حمله آمریکا به مواضع "حشد الشعبی" حمله به ملت عراق است

حشد الشعبی و آمریکا / تحلیل

استقبال رژیم صهیونیستی از حمله آمریکا به مواضع "حشد الشعبی" عراق

کلیدواژه