بهمن 24, 1398 09:55 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • حماس در واکنش به تهدید نتانیاهو: از صحنه روزگار محوت می‌کنیم

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در واکنش به تهدید نخست وزیر اسرائیل علیه این جنبش، گفت: مقاومت فلسطین آماده‌ محو رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار است.

به گزارش پارس تودی، "خلیل الحیه" چهارشنبه شب خطاب به "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد، محور مقاومت، صهیونیست‌ها را از سرزمین فلسطین اخراج خواهد کرد.

الحیه همچنین با تاکید بر اینکه راه مقابله با معامله قرن، مقاومت در برابر رژیم اشغالگر با همه ابزارهاست، از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناسد و هماهنگی‌های امنیتی با این رژیم را متوقف کند.

"نتانیاهو" اخیراً از آمادگی رژیم صهیونیستی برای بزرگترین اقدام غافلگیرانه علیه جنبش حماس خبر داد و مدعی شد، اگر به پرواز درآمدن بالن‌های حامل مواد آتش‌زا و حملات موشکی از غزه متوقف نشود، این عملیات غافلگیرانه آغاز می‌‌شود.

"دونالد ترامپ"  رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه 28 ژانویه همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید  از طرح آمریکایی "معامله قرن" رونمایی کرد.

"معامله قرن"، طرح جدیدی از سوی دولت آمریکا است که در پی از بین بردن حقوق مردم فلسطین است؛ این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی از جمله عربستان تهیه شده است.

این طرح، قدس را به رژیم صهیونیستی تقدیم و نیروهای مقاومت را از  مبارزه و آوارگان فلسطینی را از حق بازگشت به کشورشان منع می‌کند.

واگذاری 30 درصد از کرانه باختری رود اردن به اسرائیل از دیگر مفاد این طرح ننگین است.

بر اساس این طرح فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کرده‌اند.

بسیاری از کشورها، شخصیت‌ها، مقام‌های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان نیز این طرح را محکوم کرده‌اند.

آمریکا حامی اصلی اشغالگری و جنایت های اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین است.

133/117

بیشتر بخوانید:

حماس هرگونه سازش با رژیم صهیونیستی را رد کرد

حماس: رژیم صهیونیستی مسئول عواقب حمله به نوار غزه است

کلیدواژه

کامنت