فروردین 19, 1399 19:50 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تشدید حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینیان طی یک ماه و در بحبوحه شیوع کرونا

رژیم صهیونیستی طی یک ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا، یک هزار و 704 بار به اشکال مختلف به مناطق فلسطینی حمله کرده است.

به گزارش پارس تودی، اداره اطلاع رسانی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در گزارشی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی  در شرایط اضطراری ناشی از ویروس کرونا حملات خود علیه فلسطینی‌ها را طی یک ماه گذشته در مناطق مختلف شدت بخشیده که از جمله آن، حمله به فلسطینیان و دستگیری آنها، هتک حرمت به مسجد الاقصی، تخریب خانه‌ها، مصادره اراضی فلسطینیان به منظور توسعه شهرک‌سازی‌، تخریب محصولات کشاورزی و مصادره اموال و دارایی آنها بوده است.

این گزارش با اشاره به اینکه تعداد موارد بازداشتی فلسطینیان طی یک ماه اخیر به 302 مورد رسیده است می افزاید، رژیم صهیونیستی در این مدت، علاوه بر مسدود کردن برخی مناطق یا ایجاد پست‌های ایست و بازرسی، 300 بار به مناطق فلسطینی و 117 بار هم به خانه‌های مردم نیز حمله کرده است.

براساس این گزارش، از برجسته ترین موارد تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، به شهادت رساندن "محمد حمایل" کودک فلسطینی اهل شهرک "بیتا" در جنوب نابلس و "سفیان الخواجا" جوان فلسطینی اهل "نعلین" در غرب رام الله است.

طی یک ماه اخیر، 44 باب منزل و تاسیسات فلسطینی‌ها نیز در کرانه باختری و قدس اشغالی از سوی نظامیان صهیونیست تخریب شده است.

این در حالیست که اقدامات صهیونیستها علیه فلسطینیان همچنان ادامه دارد و نظامیان این رژیم امروز سه شنبه دو آزاده فلسطینی را با حمله به شهرک "ابودیس" در جنوب شرق قدس اشغالی بازداشت کردند.

نظامیان اشغالگر همچنین به سمت کشاورزانی که در مزارعشان در شهرک "خزاعه" در شرق "خان یونس" مشغول کار بودند، تیراندازی کردند.

در همین حال، قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی به سمت ماهیگیران فلسطینی در سواحل باریکه غزه تیراندازی و آنها را مجبور کردند از بیم خطر جانی یا بازداشت توسط صهیونیست‌ها کار روزانه خود را رها کنند.

هواپیماهای رژیم صهیونیستی نیز امروز برای دومین بار طی یک هفته اخیر، اقدام به پاشیدن مواد شیمیایی آتش زا روی مناطق وسیعی از زمین های کشاورزی نزدیک مرزهای شرقی غزه کردند. 

این اقدام رژیم صهیونیستی موجب به بار آمدن خسارات مالی سنگین به کشاورزان فلسطینی می‌شود که منتظرند محصولاتشان رسیده تا آن را برداشت کرده و در بازارها به فروش رسانند؛ کشاورزان بارها از این اقدامات رژیم صهیونیستی شکایت کرده اند.

سازمان ملل متحد در روزهای اخیر اعلام کرد، شهرک نشینان اسرائیلی با 16 حمله، منجر به زخمی شدن 5 فلسطینی و خسارت‌های عمده در بازه زمانی 17 تا 30 مارس شده اند.

درحالی خشونت علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری توسط صهیونیست‌ها در بحبوحه شیوع کرونا شدت یافته است که نظامیان رژیم اسرائیل نیز  اقدامات جنجالی برای گسترش کرونا در میان فلسطینیان انجام می دهند.

"محمد اشتیه" نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، اسرائیلی ها در تلاش برای گسترش کرونا در کرانه باختری هستند.

133/117

بیشتر بخوانید:

ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها بی توجه به شیوع کرونا/ تحلیل

اشغال بیش از 85 درصد از خاک فلسطین توسط رژیم صهیونیستی

کلیدواژه

کامنت