فروردین 21, 1399 08:08 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ائتلاف سعودی با بمباران یمن آتش‌بس را نقض کرد

ائتلاف متجاوز سعودی با بمباران مناطق مختلف یمن، آتش بس اعلام شده خود را زیرپا گذاشت.

به گزارش پارس تودی، جنگنده‌های ائتلاف سعودی بامداد پنج شنبه در دو نوبت شهر "سفیان" در جنوب غرب یمن، را بمباران کردند.

همچنین مناطق "الملاحیط" در استان "عمران" و شهر "الظاهر" در استان "صعده" در جنوب غرب یمن نیز در چهار نوبت هدف حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی قرار گرفت.

منطقه "وادی جاره" نزدیک مرز جیزان عربستان با یمن نیز بارها توسط ائتلاف سعودی بمباران شد.

از دیگر مناطق یمن که پس از اعلام آتش‌بس هدف حمله قرار گرفت، شهر "ناطع" در استان "البیضاء" مرکز یمن بود که در سه نوبت توسط جنگنده‌های ائتلاف سعودی بمباران شد.

بمباران مناطق مختلف یمن در حالی است که "ترکی المالکی" سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی بامداد پنجشنبه بطور رسمی از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد و گفت: این آتش‌بس دو هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید خواهد بود.

خبر برقراری آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی در یمن درحالی اعلام می‌شود که بسیاری از مقام‌های یمن نسبت به نیت عربستان در این خصوص ابراز تردید کرده‌اند و معتقدند این تاکتیک جدید است تا ائتلاف سعودی بتواند از آن برای تجدید قوا و جبران خسارت‌های اخیر خود استفاده کند.

عربستان با حمایت امارات، آمریکا و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

138/117

بیشتربخوانید:

هشت کشته و زخمی در حمله ائتلاف سعودی به الحدیده یمن

حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به استان "حجه" یمن

 

کلیدواژه

کامنت