فروردین 25, 1399 09:21 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1399 10:17 Asia/Tehran]
  • همکاری گروه‌های سیاسی برای تشکیل کابینه عراق

مصطفی الکاظمی مامور تشکیل کابینه عراق از همکاری گروه‌های سیاسی برای تشکیل قریب الوقوع کابینه‌ی مورد قبول ملت این کشور ابراز رضایت کرد.

به گزارش پارس تودی، «مصطفی الکاظمی» مامور تشکیل کابینه عراق روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، به رایزنی‌‌های خود برای تشکیل دولت جدید در فضایی مثبت با همکاری گروه‌های سیاسی و اجتماعی و مطابق با رویکردهای خود ادامه می دهد.

در این بیانیه آمده است، در روزهای گذشته دیدارها و رایزنی‌هایی انجام شد و در این دیدارها، الکاظمی برعزم خود برای ارائه برنامه کابینه و تشکیل دولت جدید عراق در نزدیک ترین زمان ممکن تاکید کرد.

الکاظمی همچنین در دیدار با «جنین هنیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق، درباره مسائل مربوط به تشکیل کابینه و تلاش‌ها برای مقابله با کرونا و ادامه همکاری و هماهنگی بین عراق و سازمان ملل گفت وگو کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق نیز بر حمایت از تلاش‌های الکاظمی برای تشکیل کابینه جدید در سایه توافق ملی و تمایل برای افزایش همکاری مشترک تاکید کرد.

پس از انصراف «عدنان الزرفی» از تشکیل کابینه عراق، «برهم صالح» رئیس جمهوری این کشور پنج شنبه گذشته «مصطفی الکاظمی» را مامور تشکیل کابینه جدید کرد.

نخست وزیر جدید عراق یک ماه فرصت دارد تا کابینه خود را برای کسب رای اعتماد، به  پارلمان این کشور معرفی کند.138/118

بیشتربخوانید:

عراق در آستانه پایان بن بست سیاسی

حمایت گروه‌های عراقی از «مصطفی الکاظمی»

کلیدواژه

کامنت