آبان 06, 1399 23:23 Asia/Tehran [Updated: آبان 06, 1399 23:36 Asia/Tehran]
  • شیخ عیسی قاسم: اظهارات گستاخانه مکرون به دور از کرامت انسانی است

مرجع شیعیان بحرین اظهارات گستاخانه رئیس جمهوری فرانسه در دفاع از هتاکان به ساحت پیامبر اسلام (ص) را به دور از کرامت انسانی و تهدیدی برای صلح جهانی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «شیخ عیسی قاسم» در بیانیه‌ای اعلام کرد، امت  اسلامی  بیش از امت‌های دیگر به حفظ امنیت، صلح جهانی و برادری علاقه‌مند هستند و هیچ چیزی نزد آنها از اسلام، قرآن، پیامبر و مقدساتشان عزیزتر نیست.

مرجع شیعیان بحرین  با بیان اینکه مسلمانان در مقابل کوچک‌ترین تعرض به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) سکوت نخواهند کرد، مقابله با هرگونه اهانت به ارزشهای اسلامی را خواستار شد.

نشریه فرانسوی «شارلی‌ ابدو» در روزهای گذشته باردیگر اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبر گرامی اسلام (ص) کرده است.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در اظهاراتی دور از عرف دیپلماتیک و مبانی دموکراسی اعلام کرد، فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز ضد رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد.

پیامدهای اسلام‌ستیزی

این اظهارات مکرون با محکومیت گسترده در جهان اسلام روبرو شده و یکی از نتایج گسترش این خشم و نفرت نسبت به سخنان رئیس جمهور فرانسه، به راه افتادن کمپین تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای مسلمان  است.

117

بیشتر بخوانید:

کمپین تحریم کالاهای فرانسوی در عراق در محکومیت اظهارات مکرون

تنش جدید بین فرانسه و ترکیه با تاکید مکرون بر تداوم اسلام ستیزی

آبا ۰۴, ۱۳۹۹

کلیدواژه

کامنت