دی 28, 1399 03:25 Asia/Tehran [Updated: دی 28, 1399 03:29 Asia/Tehran]
  • یک کاروان نظامی آمریکا وارد سوریه شد

یک کاروان حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی متعلق به نیروهای موسوم به ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا روز شنبه از عراق وارد شمال شرق سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این کاروان که حامل تجهیزات لجستیک و تانکرهای سوخت بود، از کردستان عراق وارد شهر «القامشلی» در استان الحسکه سوریه شد.

گفته می شود یک کاروان دیگر نیز چند روز پیش با عبور از گذرگاه الولید به استان الحسکه سوریه رسید و از آنجا به میدان‌های نفتی کونیکو و العمر در استان دیر الزور رفت.

رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی و مخالفان دولت سوریه می‌گویند آمریکا در مقطع اخیر ده‌ها کامیون حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی به مناطق شمال شرق سوریه ارسال کرده است.

استان الحسکه در اشغال نظامیان آمریکا و گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه( موسوم به قسد که غالبا از شبه نظامیان کُرد هستند) قرار دارد و طی سال‌های گذشته این شبه نظامیان به بهانه مقابله با داعش مجهز و مسلح شده‌ اند.

نظامیان آمریکا اکثر میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره سوریه را تحت اشغال خود گرفته‌اند و با ارسال بی وقفه کامیون‌های خود اقدام به سرقت نفت و تقویت حضور خود در آنجا می‌کنند.125

کلیدواژه