اردیبهشت 17, 1400 19:46 Asia/Tehran [Updated: خرداد 23, 1400 21:06 Asia/Tehran]
  • 15 استان یمن صحنه راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس

صنعا و 14 استان یمن صحنه راهپیمایی باشکوه مردم این کشور به مناسبت روز جهانی قدس بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هزاران یمنی امروز جمعه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت و جنایت‌های اسرائیل علیه فلسطینی‌ها را محکوم کردند.

در بیانیه پایانی تظاهرات روز جهانی قدس در یمن آمده است: ما از ملت‌های عربی می‌خواهیم به یاری ملت فلسطین بشتابند. ملت یمن هم به یاری ملت فلسطین تا آزادسازی فلسطین ادامه خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: ما  ضمن اعلام حمایت از مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق، گروه‌های فلسطینی را به وحدت و رویارویی با رژیم اشغالگر اسرائیل دعوت می‌کنیم.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس یمن، همچنین امت اسلامی را به تحریم کالاهای آمریکایی و صهیونیستی دعوت کرده و آنرا سلاح کارساز علیه دشمنان دانستند.

برخی منابع خبر دادند هواپیمای ائتلاف سعودی تجمعی از مردم در روستای السحاری از توابع شهر مجزر در استان مارب را که برای شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس آماده می‌شدند، هدف گرفته  که این جنایت چندین شهید و زخمی از میان شهروندان بی‌گناه بر جای گذاشته است.

«اسماعیل رضوان» یکی از مقامات ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در اظهاراتی از ملت یمن برای اعلام همبستگی با فلسطینیان و برگزاری تظاهرات باشکوه روز قدس قدردانی کرد.

رضوان افزود: ما خواهان تحقق وحدت اسلامی و تشکیل بزرگ‌ترین ائتلاف عربی و اسلامی هستیم که جبهه مقاومت در راس آن است و راهبرد آزادسازی و رویارویی فراگیر را تعیین می‌کند.

این مقام حماس عادی‌سازی روابط حکومت‌ها با دشمن اسرائیلی را خیانت به امت و خنجری از پشت به ملت فلسطین توصیف کرد و از ملت‌های اسلامی خواست مخالفت خود را با سازش اعلام کنند.

وی تاکید کرد: قدس عربی و اسلامی بوده و خواهد بود و پایتخت ابدی فلسطین است.// 114

بیشتر بخوانید:

راهپیمایی موتوری روز قدس در تهران

سخنرانی عربی روز قدس رهبر انقلاب خطاب به جوانان عرب

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس؛ پخش زنده ایران پرس

برگزاری مراسم روز جهانی قدس در ایران و کشورهای دیگر

کلیدواژه