خرداد 19, 1400 10:13 Asia/Tehran [Updated: خرداد 19, 1400 10:30 Asia/Tehran]
  • دلالت‌های‌ انتشار فایل صوتی اسیر صهیونیستی از سوی مقاومت فلسطین

ایران پرس: این روزها فضای سردرگمی سیاسی، نظامی و امنیتی بر سرزمین‌های اشغالی فلسطین سایه‌افکنده‌ است.

شکست تلخ در جنگ 12 روزه اخیر علیه نوار غزه که 15 سال است از زمین و هوا و دریا تحت شدیدترین محاصره قرار دارد، یکی از نمودهای چنین سردرگمی و بلاتکلیفی مقام‌های‌ اسرائیلی و استیصال آن‌ها‌ در برابر مقاومت فلسطینی بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر‌ رو به سقوط این رژیم را هر چه بیشتر به سقوط در زباله دان تاریخ نزدیک کرد.

جنگ 12 روزه اخیر که معادله و موازنه جدیدی بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی ایجاد کرد، به قدر کافی صهیونیست‌ها‌ را دچار ناامیدی و وحشت کرد به‌گونه‌ای‌ که طی این مدت هزاران صهیونیست‌ را در شهرها و شهرک‌های‌ صهیونیستی روانه پناهگاه‌ها کرد. 

در چنین شرایطی مقام‌های‌ رژیم صهیونیستی با روی آوردن به تهدیدهای توخالی علیه فلسطینی‌ها و نیز لبنان در حال توجیه و ماله کشی بر چنین شکستی و ترمیم وجهه تخریب شده خود بودند که مقاومت فلسطین به‌هنگام و به‌موقع برگ دیگری از اقتدار و توانمندی خود در برابر صهیونیست‌ها‌ رو کرد.

در واقع،‌ اقدام گردان‌های‌ «عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس، بود که برای نخستین بار فایل صوتی یکی از سربازان اسرائیلی را منتشر کرد که در اسارت آن است. افزون بر این،‌ تصاویر جدیدی از «گلعاد شالیت» اسیر اسرائیلی در نزد حماس که سال 2011 آزاد شد نیز منتشر شد.

همچنین،‌ «مروان عیسی» معاون «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های‌ عزالدین قسام، برای نخستین بار در یک رسانه (شبکه الجزیره) ظاهر شد که به لحاظ مؤلفه‌های‌ قدرت و بازدارندگی خود حاوی دلالت‌های‌ امنیتی معطوف به‌ قدرت و اقتدار در برابر ارتش رژیم صهیونیستی و توان اطلاعاتی آن به‌شمار‌ می‌رود‌.

پیام‌های مقاومت فلسطین با انتشار فایل صوتی اسیر اسرائیلی

نخستین پیامی که مقاومت فلسطین با انتشار این فایل صوتی از اسیر اسرائیلی به مقام‌های‌ رژیم صهیونیستی داد،‌ پیام اقتدار با این درون‌مایه‌ بود که مقاومت همیشه برگه‌های‌ غافلگیرکننده و شگفتانه‌هایی در آستین دارد که می‌تواند‌ صهیونیست‌ها‌ را غافلگیر کند و آن‌ها‌ را دچار سردرگمی و بلکه هراس و وحشت بیشتری کند.

دومین پیام این اقدام این بود که جان اسرای فلسطینی برای مقاومت از هر چیزی ارزشمندتر است و از این رو،‌ مقاومت آماده مبادله اسرای خود با اسرای صهیونیست است و این برای آن یک اولویت به‌شمار‌ می‌رود‌ و اسرائیل باید در‌این‌باره‌، از طرح شروط ناممکن درباره غزه و بازسازی آن احتراز کند.

سومین پیام این اقدام مقاومت فلسطین به ملت فلسطین در قدس و اراضی 48 و نیز نیروهای مقاومت در نوار غزه بود، با این درون‌مایه‌ که جان نیروهای مقاومت و اسرای فلسطینی برای گروه‌های‌ مقاومت از هر چیزی مهم‌تر‌ است و در نتیجه برآیند چنین پیامی تقویت روحیه و افزایش  بیش‌ از پیش امیدواری ملت و نیروهای فلسطینی به مقاومت و احساس غرور و افتخار به آن است.

چهارمین پیام نهفته در این اقدام مقاومت که بسیار حائز اهمیت است اعلام شکست اطلاعاتی و امنیتی دستگاه‌های‌ جاسوسی و امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی است که با وجود محاصره کامل نوار غزه و اشراف اطلاعاتی کامل از زمین و هوا دریا بر آن، هنوز از مکان نگهداری اسرای خود اطلاع ندارند و مقاومت توانست با برتری اطلاعاتی مکان نگهداری صهیونیست‌های‌ اسیرشده را مخفی نگه دارد.

در واقع،‌ این اقدام ضربه دیگری به نتانیاهو و مسئولان نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی بود.

پنجمین پیام این اقدام مقاومت،‌ خطاب به کابینه آینده رژیم صهیونیستی است که قرار است «نفتالی بنت» رئیس حزب «یامینا» تشکیل دهد معطوف به اینکه اگر با اقدامات بی مهابانه و نابخردانه علیه مقاومت و نوار غزه اقدام کند، دچار سرنوشت «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر‌ پیشین و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر‌ رو به زوال کنونی رژیم صهیونیستی خواهد شد که علت اصلی سقوط آن‌ها‌ چنین اقدامات نابخردانه در قبال فلسطینی‌هاست‌.

نویسنده: جلال چراغی

117

بیشتر بخوانید:

افزایش مجدد سطح تنش میان فلسطینی‌ها و اسرائیل

کلیدواژه