مهر 21, 1400 01:46 Asia/Tehran [Updated: مهر 21, 1400 01:47 Asia/Tehran]
  • حمله تروریست ها به منزل یکی از فرماندهان

منابع خبری سه شنبه شب از حمله تروریست ها به منزل یکی از فرماندهان سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شبکه الجزیره اعلام کرد، منزل سرهنگ حقی "اسماعیل امین" معروف به "ابو اکبر الخالدی" فرمانده تیپ 33 "حشد الشعبی" در منطقه "الشعله" بغداد، پایتخت عراق هدف بمب دست ساز  قرار گرفته است.

در این حمله تروریستی دستکم دو تن از اعضای خانواده این فرمانده "حشد الشعبی" زخمی و به بیمارستان منتقل شدند. 

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده دست به اقدامات  تروریستی می زنند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد. به دنبال آن عراق از ایران خواست به بغداد در مبارزه با تروریست‌ها کمک کند.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران 17 نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار (آخرین پایگاه داعش در عراق)  را آزاد کنند. با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

حشد الشعبی در سال 2014 بعد از آنکه گروه تروریستی داعش برخی از مناطق و شهرهای عراق را اشغال کرد به فتوای "آیت‌الله سیستانی"، مرجع عالی قدر شیعیان عراق تشکیل شد و در سال 2016 با موافقت پارلمان این کشور تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.

120