آذر 11, 1400 11:28 Asia/Tehran [Updated: آذر 11, 1400 11:34 Asia/Tehran]
  •  5 شهید و 130 زخمی، آمار جنایات یک ماهه صهیونیست ها در فلسطین

خبرگزاری فلسطین، آمار تعرضات صهیونیست ها به فلسطینیان را در ماه نوامبر منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در ماه نوامبر 2021 پنج فلسطینی از جمله دو کودک به دست صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند و 133 نفر نیز زخمی شدند.

براساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی در ماه نوامبر دستکم 199 فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن و قدس اشغالی بازداشت کردند.

در ادامه گزارش خبرگزاری فلسطین آمده است، درماه گذشته میلادی (نوامبر) رژیم صهیونیستی 54 مرکز مسکونی و تجاری و زراعی فلسطینیان را تخریب کرد.

این گزارش می افزاید، درماه نوامبر 56 مورد تعرض از سوی شهرک‌نشینان صهیونیست ضد فلسطینی‌ها یا املاک و مقدسات آنها ثبت شده است.

خبرگزاری فلسطین همچنین دراین گزارش تصریح کرد، درماه نوامبر سه هزار و 629 شهرک‌نشین صهیونیست به مسجدالاقصی ورود غیرقانونی داشتند و 10 فلسطینی از مسجدالاقصی تبعید شده‌اند.

براساس این گزارش، شهرداری وابسته به رژیم صهیونیستی درقدس اشغالی با طرحی برای ساخت شهرک صهیونیستی بزرگ در اراضی فرودگاه بین‌المللی قدس «قلندیا» موافقت کرد، طرحی که ایجاد یازده هزار واحد صهیونیست‌نشین جدید را شامل می‌شود.

اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی ازجمله شهر قدس در حالی انجام می شود که پیشتر گروه‌های مقاومت فلسطین به آنها درباره تداوم سرکوبگری‌هایشان هشدار داده بودند.

  1. رژیم صهیونیستی با تخریب منازل فلسطینی ها و احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین در زمین های آنها،  درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

117

بیشتر بخوانید:

شهادت یکی از اسیران فلسطینی در زندان رژیم صهیونیستی

کلیدواژه