دی 13, 1400 19:11 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1400 19:17 Asia/Tehran]
  • نخست وزیر یمن: شهید سلیمانی مظهر مقاومت و پایداری بود

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت: شهید قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس که به دست دژخیمان آمریکا ترور و به شهادت رسید، مظهر مقاومت و پایداری بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالعزیز بن حبتور» امروز دوشنبه در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سابق سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» جانشین سازمان حشد الشعبی عراق که با حضور هزاران نفر از مردم یمن در صنعا برگزار شد، افزود: سردار سلیمانی برای مقابله با طرح آمریکایی - صهیونیستی در منطقه از همه موانع و مانع تراشی‌ها عبور کرد.  

وی تاکید کرد که یمن بخشی از محور مقاومت در برابر پروژه آمریکایی - صهیونیستی و عوامل آن است. 

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن با تاکید بر اینکه مساله فلسطین فراتر از مذهب و قومیت‌ها است و همه آزادگان جهان با آن همبستگی دارند، افزود: فلسطین مروارید امت اسلام است و مبارزه مسلحانه تنها راه آزادی آن است. 

وی گفت: مقاومت یک مساله زبانی نیست بلکه یک تعهد اخلاقی در قبال مسائل دینی و ملی است و ما موظفیم در کنار همه آزادگان جهان و نه فقط مقاومت فلسطین و لبنان، باشیم. 

 

«بن حبتور» در ادامه به تجاوزات عربستان سعودی تحت حمایت آمریکا به یمن اشاره کرد و گفت: جهان سکوت کرده و نظاره‌گر این حملات و محاصره مردم یمن است. 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره «حسن ایرلو» سفیر ایران در یمن که در پرتو رنج یمنی‌ها در کنار آن‌ها ایستاده بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمانی که کشورهای عربی ما را رها کردند، در کنار مردم یمن ایستاد و ما ضمن تقدیر از مقامات ایران، روابط با تهران را گرامی می‌داریم. 

بامداد 3 ژانویه 2020 در حمله موشکی پهپادهای آمریکایی، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران، ابومهدی المهندس جانشین سابق سازمان الحشد الشعبی و همراهانشان به شهادت رسیدند.

این حمله با دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا انجام گرفت. // 114

کلیدواژه