دی 14, 1400 08:01 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1401 14:28 Asia/Tehran]
  •  احترام مردم و مقامات اربیل به شهید سلیمانی 

اربیل- ایران‌پرس: قشرهای مختلف مردم،  مقامات،  نمایندگان احزاب سیاسی اقلیم کردستان عراق در دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی به پاس مجاهدت‌های این شهید در دفاع از امنیت اربیل در برابر داعش، یاد سردار سلیمانی را زنده نگه‌داشتند.  

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سلیمانی هنگام مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق زمانی که مقامات اقلیم کردستان عراق از وی خواستند در مبارزه با داعش به این منطقه کمک کند، با اقدامات موثر نگذاشت داعش به دروازه‌های اربیل برسد.

مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی روز دوشنبه با حضور مردم، برخی نمایندگان احزاب سیاسی اقلیم کردستان عراق و مسئولان ايران در محل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل اقلیم کردستان عراق برگزار شد.

نصرالله رشنودی، سرکنسول ایران در اربیل با اشاره به سوابق درخشان شهید سردار سلیمانی در مبارزه با تروریست‌ها در کشورهای منطقه به ویژه عراق گفت، سردار سلیمانی برای همیشه در تاریخ ماندگار و الگوی جوانان و آزاديخواهان در جهان شده است. 

سردار سلیمانی به‌همراه هم‌رزمانش سوم ژانویه 2020 برای انجام سفر کاری به عراق، هنگام ورود به فرودگاه بغداد به‌دستور دولت وقت آمریکا با حمله موشکی از پهپاد آمریکایی شهید شد.

112

 بیشتر بخوانید:

نخست وزیر یمن: شهید سلیمانی مظهر مقاومت و پایداری بود

تصاویر مراسم یادبود شهید سلیمانی در کشمیر

سردار سلیمانی، قهرمان آشوری‌ها

رییس جمهور: مکتب سردار سلیمانی با ترور و موشک نابود نمی‌شود

تاکید پیروان ادیان بر نقش سردار سلیمانی در تآمین امنیت

 

کلیدواژه