اردیبهشت 23, 1401 18:54 Asia/Tehran [Updated: تیر 12, 1401 22:04 Asia/Tehran]
  • حمله صهیونیست‌ها به مراسم تشییع پیکر خبرنگار فلسطینی/ اعتراف اسرائیل به ترور ابوعاقله

نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به مراسم تشییع پیکر خبرنگار فلسطینی، از برگزاری این مراسم جلوگیری کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با یورش به اردوگاه جنین در کرانه باختری رود اردن، «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

شیرین ابوعاقله هنگام پوشش خبری یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری رود اردن از ناحیه سر هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و شهید شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز (جمعه)، به مراسم تشییع پیکر شیرین ابوعاقله مقابل بیمارستان «الفرنسی» در قدس اشغالی، حمله کردند و شرکت‌کنندگان در این مراسم را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی حمله نظامیان رژیم صهیونیستی ده‌ها فلسطینی مجروح شده‌اند.

پلیس رژیم صهیونیستی جاده‌ها و راه‌های منتهی به بیمارستان را نیز بسته است و از برافراشتن پرچم فلسطین و همچنین در دست داشتن تصویر خبرنگار شهید شبکه الجزیره ممانعت می کند.   

 

 در همین حال مراسم تشییع پیکر شیرین ابوعاقله خبرنگار شهید فلسطینی در قدس، به تظاهرات ضد صهیونیستی تبدیل شد.

هزاران نفر با پرچم های فلسطین در مراسم تشییع پیکر شیرین ابوعاقله شرکت کردند و شعارهای ضدصهیونیستی سر دادند.

ناقوس همه کلیسا‌ها در شهر اشغالی قدس نیز به احترام شیرین ابوعاقله به صدا درآمد.

 

ارتش اسرائیل به ترور «شیرین ابوعاقله» اعتراف کرد

ارتش رژیم صهیونیستی بعد از انجام تحقیقاتی درباره شهادت خبرنگار فلسطینی اعتراف کرد که وی با گلوله‌های نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که یکی از نظامیان یگان مخفی «دوفدیوان» در فاصله 100 تا 150 متری محل شهادت ابوعاقله مستقر شده و طی عملیات نظامی ده‌ها گلوله به محل حضور وی شلیک کردند.

طبق تحقیقات ارتش اسرائیل، گلوله‌ای که به شیرین اصابت کرده با کالیبر 5.56 میلی‌متر بود که از اسلحه «اِم16» متعلق به نظامیان صهیونیست شلیک شده است.

ترور ابوعاقله اولین جنایت رژیم صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی نبود و بر اساس اعلام وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین، از انتفاضه دوم فلسطین در سال 2000 تا کنون، 45 روزنامه‌نگار به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

117

کلیدواژه