اردیبهشت 25, 1401 03:14 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 25, 1401 03:21 Asia/Tehran]
  • دمشق: سازمان ملل حملات اسرائیل به سوریه را محکوم کند

وزارت خارجه سوریه شنبه شب در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت خواستار محکومیت و موضع‌گیری این نهاد بین المللی درخصوص حملات رژیم صهیونیستی به این کشور شد.

منابع رسمی سوریه جمعه شب گزارش دادند که رژیم صهیونیستی به منطقه مصیاف در غرب حماه حمله کرده است.

این سومین حمله رژیم صهیونیستی در چند روز اخیر بود. بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز منابع خبری از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه استان «قنیطره» در جنوب سوریه خبر دادند. در این حمله منطقه «الظهور» در حومه قنیطره واقع در جنوب سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفت. 

رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش از این حمله نیز با حملات موشکی شهرک «حضر» واقع در حومه شمالی قنیطره را هدف قرار داده بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خارجه سوریه در نامه خود به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: حدود ساعت ۲۰:۲۰ شامگاه روز جمعه، ارتش اشغالگر اسرائیلی نقاطی در مرکز کشور را هدف تجاوز موشکی قرار داد. این تجاوز منجر به شهادت پنج نفر از جمله یک غیرنظامی و زخمی شدن هفت نفر دیگر از جمله یک دختر بچه و وقوع خسارات مادی و وقوع آتش سوزی در جنگل‌های منطقه مصیاف شد.

در ادامه این نامه آمده است: این تجاوز اسرائیل ساعاتی پس از تجاوز دیگر تروریست‌ها به شمال سوریه صورت گرفت که آنها به یگان‌های ارتش عربی سوریه حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ سرباز و مجروح شدن تعدادی دیگر شد.

وزارت خارجه سوریه افزوده است: این دو حمله در نتیجه هماهنگی پیوسته بین اسرائیل و تروریست‌ها صورت گرفت.

در پایان این نامه آمده است: جمهوری عربی سوریه از دبیرخانه سازمان ملل متحد و شورای امنیت انتظار دارد که موضعی روشن و بدون ابهام در قبال حملات اسرائیل به حاکمیت سوریه اتخاذ کنند، فارغ از هرگونه ملاحظات سیاسی و محاسباتی که در تضاد با مواضع قانونی و سیاسی ثابت و روشن سازمان ملل متحد و نهادهای آن در قبال موضوع اشغال اراضی سوریه توسط اسرائیل است.

تجاوزهای هوایی اسرائیل در حالی است که دولت سوریه بارها با ارسال نامه به سازمان ملل متحد این حملات را محکوم و خواستار توقف آن شده است. / 114

کلیدواژه