خرداد 25, 1401 08:30 Asia/Tehran [Updated: تیر 07, 1401 17:51 Asia/Tehran]

بیروت- ایران‌پرس: کنفرانس «انقلاب اسلامی از منظر حزب الله لبنان» با حضور اقشار مختلف مردم، شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و با حضور ویژه شیخ «نعیم قاسم»، معاون دبیرکل حزب الله لبنان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، این کنفرانس عصر سه‌شنبه در مسجد امام المجتبی (ع) منطقه الصفیر در بیروت، پایتخت لبنان، از سوی مؤسسه المعارف الحکمية برگزار و به ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ایران پرداخته شد. شخصیت‌های مهم مقاومت لبنان هم در کنفرانس «انقلاب اسلامی از منظر حزب الله لبنان» حضور داشتند.    

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در این کنفرانس به اهمیت انقلاب اسلامی از منظر دینی اشاره کرد و گفت، خدمات انقلاب اسلامی به مردم ایران و دیگر ملت‌ها قابل ستایش است.  

شیخ نعیم قاسم با تاکید بر شخصیت موثر امام خمینی (ره) در منطقه و جهان اظهار کرد، مدرسه امام خمینی (ره) بر پایه فداکاری و جهاد بنا شده است و کشوری نیست که بتواند استقلال خود را بدون جهاد حفظ کند.

شیخ نعیم قاسم درباره تعریف عدالت هم گفت، عدالت مساله بسیار مهمی است و نمی‌توان گفت، اجرای آن کار ساده‌ای است، چرا که اجرای عدالت مراحلی دارد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اظهار کرد، وقتی حزب الله لبنان به وظایف خود درقبال عدالت عمل می‌کند، افراد دیگر در این زمینه مسئول هستند، چرا که برخی امور خارج از اختیار حزب الله است.  

شیخ نعیم قاسم با اشاره به وضعیت سیاسی لبنان هم تاکید کرد، کسانی که به دنبال خلع سلاح مقاومت هستند، دنبال گرفتن کرامت مردم لبنان هستند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به مساله فلسطین از منظر امام خمینی (ره) اشاره و تاکید کرد، مقاومت در برابر رژیم موقت اسرائیل، فقط منحصر به‌ملت فلسطین نیست و دیگر گروه‌ها در منطقه به دنبال یاری کردن مقاومت فلسطین هستند.

همچنین شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در پایان سخنرانی در کنفرانس «انقلاب اسلامی از منظر حزب الله لبنان» به سوالات شرکت‌کنندگان در این کنفرانس پاسخ داد.

117

کلیدواژه