شهریور 31, 1401 15:14 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1401 15:19 Asia/Tehran]
  • اعمال تحریم، عامل از بین رفتن اصول سازمان ملل

حسام الدین آلا، نماینده سوریه در دفتر سازمان ملل متحد مسقر در ژنو، اعمال تحریم‌های یکجانبه را عامل از بین بردن اصول بنیادی سازمان ملل دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، حسام الدین آلا، نماینده سوریه در دفتر سازمان ملل متحد مسقر در ژنو گفت: هدف قرار دادن حدود ۲۰ درصد کشور‌های عضو سازمان ملل با اقدامات ظالمانه یکجانبه بدون اجازه شورای امنیت، به از بین رفتن اصولی منجر می‌شود که سازمان ملل با حضور کشور‌های متعدد بر پایه آن‌ها بنا شده است.

آلا تاکید کرد: هیچ توجیه اخلاقی یا قانونی برای کشور‌هایی وجود ندارد که به تحمیل این اقدامات علیه دیگر کشور‌ها روی می‌آورند.

نماینده سوریه در دفتر سازمان ملل متحد مسقر در ژنو تصریح کرد: اقدامات ظالمانه و یکجانبه، اوضاع معیشتی در کشور‌های هدف را دشوار می‌کند و به شکل سازمان یافته، حقوق بشر را در این کشور‌ها زیر پا می‌گذارد.

آلا با تاکید بر لغو فوری و بدون شرط تحریم ها اظهار کرد: ادعا‌های کشور‌های غربی درباره مستثنی شدن حوزه‌های انسانی از اقدامات تنبیهی، هیچ هدفی جز مخفی کردن آثار فاجعه وار اقدامات ظالمانه و غیر اخلاقی ندارد.

116

کلیدواژه