بهمن 09, 1395 10:10 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • مسوولیت آزادسازی شهر تلعفر به بسیج مردمی عراق واگذار شد

فرمانده عملیات استان نینوای عراق، ماموریت آزادسازی شهر تلعفر و مناطق نزدیک به آن را در این استان به نیروهای بسیح مردمی عراق (الحشد الشعبی) واگذار کرد.

به گزارش پارس تودی به نقل از ایرنا، «عبدالامیر یارالله» فرمانده عملیات «ای نینوا ما می‌آییم» جمعه‌شب اعلام کرد حفظ امنیت در مناطق آزاد شده تلعفر برعهده نیروهای داوطلب مردمی قرار دارد که علاوه بر نیروهای پلیس محلی به عنوان زیرمجموعه نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) عمل خواهند کرد.

عبدالامیر یارالله افزود، ماموریت نیروهای ارتش، پلیس فدرال و سازمان مبارزه با تروریسم عراق، آزادسازی شهر موصل و مناطق پیرامون آن است.

عبدالامیر یارالله تاکید کرد فرماندهی عملیات مشترک عراق یک طرح نظامی دقیق و کامل برای بازپس گیری بخش غربی موصل از اشغال گروه تروریستی داعش برنامه ریزی کرده است.

براساس این برنامه، نیروهای عراقی موظفند تا جاده مواصلاتی بین مرکز شهر موصل و تلعفر را قطع کنند.

در همین حال، احمد الاسدی سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق اعلام کرد همه تدابیر لازم برای آزادسازی شهر تلعفر از اشغال داعش اتخاذ شده و ساعت شروع عملیات آزادسازی این شهر نزدیک است.

الاسدی افزود نیروهای بسیج مردمی عراق داعشی‌ها را در شهر تلعفر به محاصره خود در آورده‌اند و با تلعفر فقط چهار کیلومتر فاصله دارند و برد گلوله‌های توپخانه این نیروها تا مواضع داعش در این  شهر می‌رسد.

عملیات آزادسازی شهر موصل، مرکز استان نینوا در شمال عراق از اکتبر 2016 با فرمان حیدر العبادی نخست وزیر عراق آغاز شده است.

شرق شهر موصل اخیرا از اشغال تروریست‌های داعش به طور کامل آزاد شد.113/112

بیشتر بخوانید:

«حزب‌الله» عراق یورش تروریست ها به غرب «تلعفر» را ناکام گذاشت

آزادی ناحیه ای راهبردی در جنوب شهر تلعفر از سوی نیروهای حشد شعبی عراق + ویدئو

مقر اصلی تروریست های داعش در جنوب تلعفر سقوط کرد

 

کلیدواژه

کامنت