بهمن 10, 1395 10:09 Asia/Tehran [Updated: خرداد 12, 1399 16:33 Asia/Tehran]
  • تلفات و خسارات سنگين ارتش سوریه به داعش در ديرالزور

منابع اطلاع رسانی در سوریه از حملات نیروهای ارتش این کشور به تجمعات و مواضع تروریست های گروه تکفیری صهیونیستی داعش و خطوط امدادی آنان در شهر دیرالزور و بخش شرقی آن خبر دادند.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این منابع اعلام کردند نیروهای ارتش  سوریه یک انبار حاوی مقادیر زیادی تجهیزات نظامی متعلق به اعضای گروه تروریستی داعش را در غرب فرودگاه دیرالزور هدف قرار دادند که به انهدام کامل این انبار و وقوع انفجارهای شدیدی منجر شد که منطقه را به لرزه در آورد.

جنگنده های سوریه همچنین تجمعات و مقرها و استحکامات داعش را در مناطق حویقه، کنامات، العرضی، منطقه مهندسین، اطراف فرودگاه دیرالزور، روستای مراط و اطراف منطقه کونیکو در صحرای شهرک خشام هدف قرار دادند که تلفات و خسارات سنگینی به بار آورد.

همچنین عملیات ارتش بر ضد داعش طی روزهای گذشته نیز به کشته و زخمی شدن 340 تروریست، انهدام سه دستگاه خودروی بمب گذاری شده، 20 خودروی مجهز به سلاح سنگین و سه انبار سلاح و تجهیزات نظامی در مناطق حویقه، الرشدیه، الخریطه، حی الشیخ یاسین، صاله کیصوم و مناطق کونیکو و الزراعه منجر شد.

سوریه از پنج سال پیش با حضور گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند، با بحران روبه رو شده است.118/110

 

بیشتر بخوانید:

ارتش سوریه کنترل چشمۀ فیجه را در اختیار گرفت / گام مهم در جهت تامین آب دمشق

بازگشت ساکنان شرق موصل / ویدئو

مسوولیت آزادسازی شهر تلعفر به بسیج مردمی عراق واگذار شد

گروه های تروریستی در سوریه باز هم درگیر شدند

 

کلیدواژه

کامنت