اسفند 22, 1395 12:57 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • بشار اسد از راه های حل و فصل بحران سوریه می گوید

رئیس جمهوری سوریه، حل و فصل بحران این کشور را در گرو مبارزه با تروریست ها و برگزاری مذاکرات با گروه های مخالف دانست.

به گزارش روز یکشنبه پارس تودی، «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «وینکس» چین گفت، دولت سوریه علاوه بر اینکه موظف است برای حمایت از شهروندان سوری از هر وسیله ممکن برای نابودی تروریست ها استفاده  کند، باید برای حل و فصل بحران این کشور با مخالفان مذاکره کند.

رئیس جمهوری سوریه افزود، برگزاری مذاکرات با مخالفان دارای رویکردهای مختلفی است؛ به عنوان مثال، به رویکرد سیاسی به آینده سوریه و نوع نظام سیاسی این کشور مرتبط  است. سوری ها از طریق نظر سنجی می توانند نوع نظام سیاسی خود را انتخاب کنند و تروریست ها را به زندگانی عادی بازگردانند، در مقابل موقعیت عفو، به آنها امکان می دهد که سلاح های خود را کنار گذارند؛ ما از سه سال پیش سعی داریم در این مسیر حرکت کنیم و تا حدود زیادی در این زمینه موفق بوده ایم.

بشار اسد تصریح کرد، در حقیقت راه حل سیاسی حقیقی از آغاز بحران سوریه و آغاز جنگ در این کشور، برقراری آشتی میان دولت و گروه های مسلح در این کشور است که بسیاری از این گروه ها به دولت، ملحق شده اند و برخی از آنها سلاح های خود را کنار گذاشته و به زندگی طبیعی خود بازگشته اند.

بشار اسد همچنین تاکید کرد، هر نیروی خارجی که بدون دعوت و یا اجازه سوریه وارد خاک این کشور شود خواه آمریکایی، ترکی و یا غیره باشد، متجاوز شناخته می شود و باید خاک سوریه را ترک کند.

بحران سوریه از سال 2011 و در نتیجه حمایت آمریکا و غرب و برخی از کشورهای مرتجع عربی، با حملات گروه های مسلح تروریستی مواجه است و این حملات تا کنون به کشته، زخمی و آواره شدن صدها هزار سوری منجر شده است.

126/110

بیشتر بخوانید :

ورود کمک های بشر دوستانه روسیه به سوریه/ 17 هزار تن گندم در بندر طرطوس بارگیری شد

کمک های انسانی روسیه به مردم سوریه ادامه دارد

ادامه توزیع کمک های انسان دوستانه روسیه درمیان مردم سوریه

 

 

کلیدواژه

کامنت