اردیبهشت 04, 1396 13:24 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • آمادگی ارتش سوریه برای آغازعملیاتی گسترده در استان حلب

منابع میدانی از آمادگی ارتش سوریه پس از دوهفته بمباران مناطق تحت اشغال تروریست های تکفیری برای آغازعملیاتی گسترده در استان حلب خبرمی دهند.

به گزارش روز دوشنبه پارس تودی به نقل از ایرنا، ارتش سوریه دومین هفته از بمباران سنگین مواضع گروه تروریستی تکفیری موسوم به «تحریرالشام» را در حومه جنوبی، شمالی و غربی حلب به پایان رساند. 

کارشناسان نظامی معتقدند٬ این بمباران که به هلاکت صدها تروریست تکفیری منجرشده شرایط مناسبی را برای آغازعملیات گسترده ارتش سوریه فراهم کرده است. ارتش سوریه در دو هفته گذشته با پشتیبانی نیروهای مقاومت، آتش توپخانه، موشکی و هوایی خود را بر مناطق تحت اشغال تروریست های تکفیری «الراشدین چهار و پنج»٬ شهرک «خان العسل»، «المنصوره» و از «محله الزهرا» در غرب حلب تا سوله های صنعتی در «اللیرمون» و «ضهره عبد ربه» به سمت شمال متمرکز کرده است. 

بمباران ها براساس داده های یک بانک اطلاعاتی دقیق و رصد دقیق مواضع تروریست های تکفیری در اطراف حلب آغاز شد و به انهدام توان نظامی گروه تروریستی تکفیری «تحریرالشام» و هلاکت صدها عنصر آن منجر شد. 

ضربه های پیاپی موشکی، توپخانه ای و هوایی به مواضع تروریست های تکفیری در شهرک های «کفرحمرا»، «حریتان»، «عندان»، «حیان» و «بیانون» در شمال حلب به فروپاشی توان آنها منجر شده و شرایط لازم را برای هجوم گسترده زمینی ارتش سوریه با هدف پایان دادن به حضور آن ها در این مناطق فراهم کرده است. 

یکی از اهداف عملیات در محور غربی حلب به سوی شمال می تواند جدا کردن ریف غربی و شمالی حلب از یکدیگر و محاصره تروریست های تکفیری در شمال آن باشد. ارتش سوریه درصورتی که بتواند ریف شمالی را از غربی جدا و مسیرهای ارتباطی و تدارکاتی آن را قطع کند٬ می تواند با اعمال فشار بر تروریست های تکفیری آنها را به خروج از این منطقه مجبور کند. 

ارتش سوریه بیشترعملیات خود را هم اکنون در شمال حماه متمرکز کرده و با پاکسازی سریع این منطقه فاصله چندانی تا مرزهای استان ادلب نخواهد داشت. 

سوریه شش سال است که به علت حضور گروه‌های مسلح و تروریستی همچون داعش و جبهه‌النصره که از سوی آمریکا و متحدان منطقه‌ایش از جمله عربستان، قطر و ترکیه حمایت می‌شوند با بحران روبه رو است.118/110

بیشتر بخوانید:

ادامه عملیات ارتش سوریه ضد گروه های تروریستی در جبهه جنوبی سوریه

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به مواضع ارتش سوریه

پیروزی دیگر ارتش سوریه در غرب این کشور + ویدئو

پیروزی ارتش سوریه در حومۀ شهر حماه

 

کلیدواژه

کامنت