اردیبهشت 07, 1396 19:09 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • حمایت از تروریست‌ها، علت تداوم حملات اسرائیل به سوریه/تحلیل

پارس تودی - یک هفته پس از حمله رژیم اسرائیل به یکی از مواضع نظامی سوریه در اطراف شهرک «خان‌ارنبه» در استان القنیطره، جنوب غرب این کشور، این رژیم باردیگر یکی از مواضع نظامی سوریه را نزدیک فرودگاه دمشق هدف قرار داد.

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد یکی از مواضع نظامی سوریه در جنوب غرب فرودگاه دمشق صبح پنجشنبه با چند موشک اسرائیلی از داخل اراضی اشغالی هدف قرار گرفت و بر اثر آن انفجارهایی رخ داد که خسارت‌های مادی برجا گذاشت.

وزیر اطلاعات اسرائیل در مصاحبه با رادیو رژیم صهیونیستی مدعی شد، هر وقت اسرائیل اطلاعاتی درباره طرح‌ها به منظور انتقال تسلیحات پیشرفته به حزب‌الله لبنان دریافت کند، اقدام خواهد کرد.

به گفته این وزیر اسرائیلی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ارتش این رژیم دستور داده در همین چارچوب هر موقع خواستند به سوریه حمله کنند.

اهداف مشترک امریکا و اسرائیل از حمله به سوریه

این ادعا در حالی به حمله موشکی اسرائیل به سوریه، منجر شده که سلاح‌های اسرائیلی در مناطق مختلف سوریه در اختیار تروریست‌ها است و حتی افسران اسرائیلی هدایت تروریست‌ها را در مناطقی از سوریه در اختیار دارند.

طرح ادعاهای مختلف به بهانه‌ای برای دخالت نظامی اسرائیل و آمریکا در سوریه تبدیل شده است.

پیش از این، آمریکا هم هفتم آوریل 2017 به بهانه و ادعای استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در «خان‌شیخون»، پایگاه هوایی این کشور را در استان حمص با 59 فروند موشک هدف قرار داد.

حملات موشکی برنامه‌ریزی شده اسرائیل و آمریکا به مواضع نظامی در سوریه یک هدف مشترک دارد و آن، تضعیف توان نیروهایی است که در این کشور در خط مقدم جنگ با تروریسم تکفیری مورد حمایت آمریکا و اسرائیل قرار دارند.

کمک و حمایت های اسرائیل از تروریست ها در سوریه 

ارتش سوریه در کنار نیروهای حزب الله لبنان و کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران، تروریست‌ها را در مسیر شکست قرار داده و آنان روحیه خود را از دست داده‌اند و همین موضوع، علت حملات مکرر اسرائیل به مواضع نظامی در سوریه است.

همزمان با حملات اسرائیل به سوریه، تروریست‌های زخمی شده در این کشور از طریق جولان اشغالی در بیمارستان‌های اسرائیلی درمان می‌شوند.

به گفته «تومر کولر» افسر اسرائیلی، درمان تروریست‌های زخمی در مراکز درمانی رژیم صهیونیستی از سال 2014 آغاز شده است و تاکنون حدود سه هزار تروریست زخمی شده در سوریه در بیمارستان‌های اسرائیلی درمان شدند.

رویکرد کنونی رژیم اسرائیل در قبال سوریه، نشان از همکاری و هماهنگی این رژیم با تروریست‌ها با هدف تقویت روحیه آنان دارد، اما همانطور که ارتش سوریه تاکید کرده است، تحرکات موشکی اسرائیل تاثیری بر اراده نیروهای سوری در مسیر مبارزه با تروریسم و نابودی آن نخواهد داشت.

نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا در حالی است که به گفته «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد باید به دولت قانونی سوریه و نقش آن در برقراری صلح و امنیت جهانی اعتماد کرد و به آن احترام گذاشت.

حملات مکرر رژیم صهیونیستی به کشوری مستقل و عضو سازمان ملل، نقض قوانین بین المللی است و سیاست جنگی اسرائیل در سوریه فقط درچارچوب حمایت از تروریست‌ها معنی و تفسیر می‌شود. 116/111

بیشتر بخوانید:

دمشق: تجاوز اسرائیل به سوریه، نشان دهنده پشتیبانی مستقیم رژیم صهیونیستی از تروریست ها است

نامه اعتراضی سوریه به سازمان ملل درباره تجاوزگری اسرائیل

اعتراف وزیر جنگ سابق اسرائیل به حمایت از تروریسم در سوریه/تحلیل

کلیدواژه

کامنت