شهریور 28, 1399 16:24 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1399 16:29 Asia/Tehran]
  • وضعیت بحرانی برای 30 میلیون نفر در جهان

مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اعلام کرد، در شرایط کنونی، 30 میلیون نفر در سراسر جهان از شدت گرسنگی در معرض مرگ قرار دارند و نیازمند کمک‌ های انسان‌ دوستانه هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «دیوید بیزلی» David Beasley در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد، علت در معرض مرگ قرار گرفتن این 30 میلیون نفر، جنگ ‌ها، درگیری ها، تغییرات آب و هوایی، چالش‌ ها و پیامد‌های بیماری کووید-19 است.

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا در این نشست همچنین عنوان کرد، حدود 270 میلیون انسان در سراسر جهان به شدت از سوء تغذیه رنج می‌برند و در آستانه فقر مطلق قرار دارند.

سازمان ملل متحد اخیرا اعلام کرده، جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن باعث شده است یک سوم مردم این کشور نتوانند غذایی به دست بیاورند.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد هم روز شنبه 5 سپتامبر برابر با 15 شهریور نسبت به خطر قحطی و نبود امنیت غذایی در یمن و سه کشور آفریقایی، جمهوری دموکراتیک کنگو، نیجریه و سودان جنوبی هشدار داد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌ افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

بیشتر بخوانید:

2 هزار روز جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن

صف نان در سال 2020 یادآور بحران 1930 آمریکا

کلیدواژه

کامنت